| Piticamica a întrebat:

Am si eu o problema.De un timp, anumite persoane cu care ma inteleg bine ma tot evita si nu stiu de ce.Colega mea de banca imi inchide mereu telefonul de 3 luni,lăsându-mi mesaje de ****, gen sunt la o petrecere,nunta,etc.,o alta prietena cu toate ca nu ne-am certat imi inchide telefonul,raspunde si nu se aude, sau imi da ocupat si imi lasa mesaj o dată ca de ce trebuie sa-mi răspundă, dar nu a zis de ce e suparata pe mine. Chiar pana acum o luna vorbeam bine mersi, si nu pricep de ce.Tot eu le fac cadouri tuturor cand sunt zilele lor,tot eu ii ajut pe toti, si tot pe mine ma evita, parca a luat-o razna toată lumea.E ceva greșit la mine sau ei au o problema?

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Eu zic ca ei au o problema cata vreme tu te comporti normal. Nu te-ai gandit sa iti schimbi cercul de prieteni?

| OldSoul a răspuns:

Dap... Este gresit ca nu ti-ai dat seama ce persoane parsive ai alaturi in tot acest timp.
Fie te distantezi de ele ca nu te merita, fie accepti situatia actuala si te astepti la chesti din ce in ce mai rele.