| Maria29383 a întrebat:

Buna,am si eu o problema.
Deci sunt împreună cu un băiat de 1 an si înaintea lui am mai fost cu un băiat 9 luni(fac 20 Ca sa stiti) si iubitului actual i-am zis de la început de băiatul ăla ca avut si o relație sexuală. În fine la început nu mi-a zis nimic si după 7 luni a început să ma faca curvă...panarama ca nu puteam sa stau *** (scuzați-mi vocabularul) odată chiar m-a batut pentru asta....as vrea sa ma despart de el dar faza nasoală e ca am ramas si gravidă cu el.
Nu stiu ce sa fac, mereu imi scoate ochii de asta ma face sa plâng intr-una.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu sunt cu 2 ani mai mica decât tine, însă aici unde stau, sunt foarte multe cazuri in care fete de vârstă ta au fost bătute ba chiar masacrate de iubiții sau presupuși lor soți. Dacă el de un an e împreună cu tine si deja îți vorbeste urât și te-a si batut, gândește-te peste câțiva ani cum va fi. Eu in locul tau ași pleca cu tot cu copilul din pântece, mai bine să am un copil fara tata decât un copil cu un tata violent. În fine asta e strict opinia mea, tu faci ce vrei, pentru că doar tu înțelegi mai bine situația în care ești.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Daca te-a batut o sa o mai faca, daca nu pleci acum, mai apoi nu o sa te mai lase si o sa te santajeze cu copilul. Mai bine pleci si ai grija singura de copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,Maria!
Poate a fost o naivitate sa-i spui detalii din fosta relatie, dar chiar si asa nu-i un motiv sa fie violent.
Daca il iubesti e si mai complicat.
Insa, orice s-ar intampla, eu te sustin sa pastrezi copilul.
Daca ai nevoie de ajutor ma poti suna.
Formezi 0770 de doua ori, apoi 00.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Si ce daca ai ramas gravida cu el? Asta nu inseamna ca trebuie sa stai cu animalul asta in casa. Faci avort daca se poate sau pastrezi copilul daca asta vrei. Iti faci bagajul si ai plecat. E foarte simplu totul, doar tu complici lucrurile.

| Adry05 a răspuns:

Doamne pleacă departe de panarama aia de om

| Andreeush a răspuns:

Dacă ești gravidă nu înseamnă că trebuie să accepți să te bată.
O dată ce a început să aibă astfel de comportament cu tine nu se va schimba iar dacă rămâi cu el lucrurile se vor înrăutăți cu timpul.
Mai bine lasă-l decât să îți distrugi viitorul cu el, gândește-te la copilul pe care îl vei avea.