| MamaNegri a întrebat:

Am si eu o problema. M-am. certat cuiubitul meu dintr-o prostie. Suntem colegi. Din orgoliu nu ne vorbim unul altuia nu ne bagam in seama, insa se observa ca vrem sa ne impacam, dar suntem amandoi foarte orgoliosi. El se uita mereu la mine eu ma uit mereu la el si daca ni se intersecteaza privirile ne intoarcem capul si o luam de la capat. E foarte ciudat... El cand ma vede cu prietenul lui cel mai bun ca radem sau stam impreuna se supara rau devine nervos, dar tot el nu vrea sa vorbeasca cu mine. Nu stiu ce sa fac. Nu vreau sa fac eu primul pas spre impacare si nici sa am rog de el daca nu vrea.

Răspuns Câştigător
| deadrose2543 a răspuns:

Pai evident ca aceeasi parere are si el:" eu vreau sa ma impac cu ea dar trebuie sa vina ea la mine"
Este pacat sa pierzi o relatie dintr-o prostie, impacati-va, mai asteapta o zi doua daca vrei neaparat si daca el nu face nimic, eu zic s-o faci tu.
In dragoste mai trebuie sa lasi si de la tine.
Bafta

4 răspunsuri:
| Selaru_Rarees_1996 a răspuns:

Pai la baieti e mai ciudat daca e genul de baiat care iubeste mult si se ataseaza usor. Trebuie sa incerci sa il fci sa vina el la tine. De exemplu nu te mai uita la el si nu.l mai baga in seama. Isi va da seama c trebuie sa se impace cu tine pentru ca ii va fi dor... Tu cand te uiti la el si el la tine crede ca e un joc, o gluma si nu o ia in serios trebuie sa il faci sa vina la tine, cand te intreaba ceva ii spui lasa.ma ca parca erai suparata si asa o sa il faci sa te ierte pentru ca nu va rezista sa nu vorbeasca cu tine sau sa nu te mai uiti la el baftawinking

| TanteMarianne a răspuns:

Tu trebuie sa faci primul pas,daca vrei impacare
du-te vorbeste cu el despre toata treaba,iar dupa luati-o de la inceput. e clar ca el este orgolios pe tine,pentru ca vorbesti si cu altul, razi etc. trrbuie sa-i redai increderea in el insasi. ai putea de exemplu sa (dupa ce vorbesti cu el si va impavati un pic )planifici i intalnire romantica. sa zicem ca va plimbati prin parc, dupa mergeti la rine acasa unde pe pat o sa fie o, inima imensa din petale de trandafir. dupa mancati o cina romantica si va uitati la un film horror, romantic sau p***o. asta i sa ii placa mult. la final faceti s.o sa ii castigi asa increferea

| BellaKiოNana a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza cine face primul pas. Cedeaza tu, daca vezi ca el nu vrea si vorbeste tu cu el, sau intreaba-l macar daca vrea ca sa mai continuati relatia.Nu trebuie sa fii mandru in relatie, pentru ca intr-o clipa poti pierde totul fara sa iti dai seama.
Iar daca vorbesti cu prietenul lui cel mai bun la sigur trebuie sa stie ce crede el si ce vrea sa faca, lasa sa-l intrebe el si sa iti spuna mai apoi ce crede prietenul tau si ce are de gind sa faca. happy bafta

| T0T a răspuns:

Mi se pare o prostie, sincer. Ar trebui sa lasati amandoi orgoliile. Daca va iubeati cu adevarat nu mai exista acesta, sau doar intr-o proportie foarte mica.
"M-am. certat cuiubitul meu dintr-o prostie. "
Din asta imi dau seama ca relatia voastra nu va merge. Dar cand vor fii lucruri mai grave, care sa nu fie prostii? Mai bine va despartiti.