| amaliaamely a întrebat:

am si eu o problema...nu stiu cum sa ma imbrac cand maduc in oras...ideii?
FUNDA:X:X:X:X:*:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| LetMeHelp a răspuns:

Toate adolescentele isi doresc sa fie frumoase, pana si cele foarte studioase si care, la prima vedere, par ca nu pun mare pret pe aspect, isi doresc sa fie dive pentru cel putin o zi. De aceea, revistele de monden, saloanele de infrumusetare si creatiile designerilor reprezinta afaceri ce infloresc de la zi la zi. Se stie ca, mai ales la adolescenta, baietii sunt atrasi de aspectul fizic al unei fete. Daca esti adolescenta si vrei sa afli cum trebuie sa te imbraci, citeste materialul urmator.

In primul rand trebuie sa stii: confortul este cheia, aminteste Buzzle. Primul si probabil cel mai important sfat de moda pentru fete este sa poarte haine si pantofi confortabili. Daca vei purta ceva incomod, se va vedea imediat pe fata ta, iar imaginea ta va fi afectata.

De asemenea, imbraca-te in conformitate cu trupul tau. In privinta hainelor, opteaza intotdeauna pentru articole vestimentare ce iti ascund defectele si care iti pun in evidenta partile bune. Daca ai sanii mari sau umeri mari, poarta bluze care sa nu atraga atentia in aceste zone. De exemplu, daca ai sanii mari, nu purta un tricou cu ceva scris exact in aceasta zona. De asemenea, daca ai fundul mare, nu purta blugi care sa il puna in evidenta.

Un machiaj potrivit reprezinta un element esential al unei imagini bune. In timpul zilei alege un aspect mai natural si evita culorile de genul albastru deschis sau verde deschis atunci cand aplici fardul.

De asemenea, nu uita ca atunci cand mergi la scoala nu poti folosi acelasi machiaj ca atunci cand iesi in oras. Asa ca in timpul orelor de curs evita folosirea excesiva a rimelului sau a rujului. Seara sau in weekend poti experimenta ce culori vrei, insa sa iei in calcul faptul ca nu trebuie sa pari vulgara din cauza machiajului. De asemenea, in materie de ruj, evita culorile inchise, uneori duse la extrem. De exemplu, ce parere ai avea despre o fata care poarta un ruj negru?

Zece sfaturi pentru a fi radioasa vara

Nu purta foarte multe accesorii in acelasi timp. Adica bratarile multe sau inelele pe fiecare deget al mainilor nu arata bine. Aceste lucru te vor face sa pari, de asemenea, vulgara si lipsita de bun gust.

Pantalonii cu talie prea joasa, astfel incat se vede lenjeria intima, se afla cu siguranta la categoria "Asa NU" si trebuie evitati, indiferent de cat de mult iti plac.

Atunci cand porti o bluza sau camasa alba, nu purta sutien negru. Acelasi lucru se aplica si in cazul pantalonilor albi si chiloti negri.

Ce nu trebuie sa lipseasca din dulapul unei femei

Ceva ce este evident, insa unele tinere uita, este de a nu purta adidasi cu o rochie nepotrivita.

Data viitoare cand te imbraci, stai si gandeste-te putin mai mult inainte de a baga mana in sifonier si de a te imbraca cu ce iti pica in mana.

Nu uita. Atitudinea, increderea si un zambet pot face minuni.

6 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,tinand cont de faptul ca este vara iar afara este foarte cald,ia-ti haine lejere, rochii vaporoase, camasi cu maneca scurta cu diferite modele[la alegere], pantaloni trei sferturi ceva mai larguti deoarece aceia stramti te fac sa transpiri ceva mai mult, ii poti combina cu niste sandale cu talpa joasa si astfel totul e ok.Inca ceva, am citit pe un site ca vara asta nu mai sunt la moda colaceii de pe burta, deci talia joasa este exclusa.Bineinteles,asta nu te impiedica sa porti o pereche de pantaloni cu talie joasa, daca tie iti plac.Iti poti folosi imaginatia pentru a combina diferite piese vestimentare, inspira-te din revistele de moda, de la televizor, uita-te prin dulap si vezi ce haine ti-au mai ramas de vara trecuta si foloseste-ti imaginatia.Nu este neaparat nevoie sa mergi prin toate magazinele si sa dai o gramada de bani pe niste haine noi. Sper ca te-am ajutat!

| ginaosar a răspuns:

Eu am luat haine de pe
https://dhaine.cabanova.com/

Sunt foarte bune

| deutzadia a răspuns:

Pai imbracate in culoari cat mai vii adica roz rosu galben albastru verde alb.
Cu niste pantaloni scurti(jeansi)de blugi dar culori,, vii``.Si cand e cald cu un maieu dragut si cu decolteu.PS:vara aceasta se poarta mult maieurile. Daca nu e asa calda vremea poti sa ti iei niste jeansi lungi sau blugi colorati.PS:in aceasta vara se poarta foarte mult galbenul.Asa am vazut intr-o revista de moda.Sau cu o rochita putin mai sus de genunchi si inflorata cu multe culori puternice sau alba cu flori de toate culorile. Sper ca te-am ajutat. Funda?:*

| PaulaMihoc a răspuns:

Eu cand ies in oras imi iau pantaloni sau blugi, o bluza semieleganta si pantofi comozi:). Dar pentru mai multa inspiratie poti vedea aici http://bit.ly/ce-sa-imbrac-toamna.

| Madaliina0Mka a răspuns:

Poii acum ca se poarta culori iesiite din comun i bluze inflorate as zice asa.big grinaca ai pantaloni 3 sfert sau cum vrei.Dar sa fie stramti..Si o bluza largaa inflorata sau de culoare stridenta... Daca nu i-ati o camasa din nou larga si cu maneca lunga si suflecata la maneci si cu o curea de culoare stridenta(galben sau de aceias culoare ca si pantaloni) iar in picioare salgale asortate.:-d Fuunda?

| Andruella22 a răspuns:

Iti poti lua o pereche de blugi lungi, sau scurti dupa preferintele tale in combinatie cu o bluza stramta sau o camasa cu vesta si in picioare tenesi sau opincihappy
Daca vrei sa fii mai eleganta ia-ti o fusta cu talie inalta (vine frumos) si un tricou dupa preferintele tale impreuna cu pantofi sau sandale! Deasemenea poti incerca si o rochie in dungi dar sa nu aiba foarte mult negru! Incaltamintea tot pantofi si sandalehappy