| emy_3668 a întrebat:

Buna am si eu o problema nu stiu sa raspund la urmatoarea intrebare: ce consecinte poate avea nereprezentarea la vot in cazul alegerii presedintelui romaniei? dau funda cel mai bun raspuns si rapid si bun

1 răspuns:
| briana a răspuns:

Pai nu cred ca te poate afecta prea mult deoinde din ce perspectiva privesti lucrurile. Fiecare vot este important si pote decide soarta mai buna sau mai putin buna a tari. De exemplu daca tu sustii pe X care ar fi un conducator corect care vrea sa ajute tara iar altcineva sustine pe Y care nu are intenti bune si vrea aceasta functie doar pentru a castiga bani si u cu un alt nr de 100 sau cateva sute de pers care il sustin pe X nu se prezinta la vot atunci tara va fi condusa deY rau intntionat si astfel nu va fi bine.