| Miriamm a întrebat:

am si eu o problema pe care nu mai stiu cum sa o rezolv.Fostul meu prieten are 24 de ani iar eu 15 si de 5 luni este plecat in strainatate, dupa o relatie de 1 an ne-am despartit din cauza distaneti care este prea mare. El acolo si-a refacut viata, si eu la fel dar...stiti nimeni nu il poate incolui pe "el". El se va intoarce in tara in luna august si numai la el ma gandesc pentru ca imi este foarte dor de el, si ma gandesc cum va fi revederea.Eu am discutat cu el si mi-a spus ca a tinut foarte mult la mine, in acese 5 luni de cand a plecat, am plans foarte mult si am suferit enorm.Nu mai stiu ce sa fac sa il scot din cap, numai la el imi este gandul, credety-ma parca simt ca innebunesc, nu mai stiu de mine.
Intrebarile mele sunt:Oare merita sa plang atat de mult pentru el?
Oare ne vom impaca atunci cand se va intoarce in tara, avand in vedere ca actuala prietena este din alt judet si clar se vor desparti cand el se va intoarce in tara.
Oare de ce ma gandesc si sufar atat pentru el?
Va multumesc din tot sufletul meu tutror pentru raspunsuri si dau fundita:*:*:*:X:X:*

Răspuns Câştigător
| pisoias29 a răspuns:

Gandeste-te ca la varsta care o ai nu se merita sa plangi pentru nimeni, ai toata viata inainte si probabil daca se va intoarce va si pleca inapoi. Cine isi doreste o reatie la distanta? sa primesti totul cu portia, sa il auzi dar sa nu il simti? intr'adevar, fetele de obicei au tendinta sa caute baieti mai mari, mai maturi, cu capul pe umeri... dar totusi, eu zic sa iti cauti pe cineva mai apropiat de varsta ta si care ti-ar putea fi alaturi in orice moment happy
"Ochii care nu se vad, se uita"

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu cred ca merita, sincer.Pare o iubire imposibila.Mai ales ca si-a refacut si viata.Ai doar 15 ani, ai toata viata inainte. Gandeste-te ca asa e cel mai bine pentru voi si multumeste-i lui Dumnezeu ca l-ai cunoscut si ati avut o relatie frumoasa :*. Capu sus!

| KidUtZzZaReBeLlLa a răspuns:

Il iubesti prea mult eu cred ca al trebui sa te impaci daca el nu vrea trebuie sa fi puternica si sa accepti. Mult succes!big grin

| cristian_8212 a răspuns:

Sincer nu-s ce sa zic dar mai bine iti cauti un iubit cam de varsta ta... probabil el are o iubita de varsta lui.