| IlmsmT a întrebat:

Buna happy

Am si eu o problema :-s... Am 1.65 si 58 de kg si ma consider o persoana grasa. Ce as putea face pentru a slabi? Nu conteaza daca ar fi regim strict, pot sa il tin, dar am nevoie de unul care da rezultate cu adevarat.

Ms big grin.

3 răspunsuri:
| Kta91 a răspuns:

Deci eu nu va inteleg doar azi am citit 5-6 chesti din astea voi credeti ca daca tineti regim sau luati pastile faceti treaba? daca iei pastile iti faci praf ficatul.Nu poti slabi fara sa faci sport.

| Alex_3756 a răspuns:

Cea mai cumplita perioada a vietii mele a fost imediat dupa terminarea facultatii. Mi-a fost greu sa-mi gasesc un loc de munca, sa-mi fac prieteni si sa-mi gasesc un punct de sprijin in mometele grele. Am ales cel mai la indemana refugiu pe care il poate alege o persoana deprimata: MANCAREA - la orice ora si in orice cantitate.

Nu poti sa-ti plangi de mila fara o portie mare de cartofi prajiti cu branza si fara o cutie mare de bomboane fine de ciocolata, drept desert...si uite asa fosta Miss Boboc a Universitatii De Vest, s-a trezit peste noapte cu un surplus de 15 Kg, totul in doar doua luni de zile.

Asa a inceput calvarul! Depresii peste depresii, crize, nopti nedormite din cauza senzatiei de sufocare pe care ti-o dau kilogramele in exces, haine noi largi si negre.

Am incercat sa imi revin. A urmat infometarea. Nu mancam zile intregi aproape nimic, dupa care, evident, cedam si devoram tot ce-mi iesea in cale.

Am inteles ca greseam undeva si am inceput sa tin toate dietele din revistele pe care le citeam sau despre care auzeam. Am mancat ciorba de varza pana mi-au crescut brusturi, am baut otet, ceai verde, ceai de cirese, am urmat vestitele dietele Atkins, South Beach, Mayo, dieta daneză si cea disociată, Montignac şi multe altele...dar fara nici un rezultat spectaculos (doar 2 kiligrame pierdute, pe care le-am pus rapid inapoi).

Eram in culmea disperarii. Ajunsesem sa-mi dea lacrimile atunci cand vedeam prajituri.

Avem doar 25 de ani si nu-mi doream altceva decat sa fiu SLABA. Am inceput sa citesc cartile de specialitate si sa urmaresc emisiunile de profil. Mi-am cumparat din farmacii si de pe internet o gramada de produse: pilula de slabit, cidru de merge, plasturele de slabit, ceaiuri, fiole si multe altele, care din pacate nu au avut decat un singur rezultat pentru mine: multa frustrare si un portofel mai subtire. Am gasit acest sait, si am vecini care au tinut acest regin si sunt mai slabi cu pana la 10 kg mai putin, da face-au si spor pe langa. A scris o colega de-a mea.

| IlmsmT explică:

Sport fac oricum, scoala mea e destul de departe si mereu merg destul de mult pe jos, si de fapt in general fac sport.