| secret_2205 a întrebat:

am si eu o problema, sper sa ma puteti auta. Acum cateva zile baiatul cu care am fost aproape 1 an s-a despartit de mine pe motiv ca-l insel, lucru nu tocmai adevarat din punctul meu de vedere. Intr-o zi am fost cu colega mea de banca intr-un pub.Acolo am intalnit niste baieti colegei mele ii placea de unul dintre ei dar lui ii place de mine.Eu i-am spus acelui tip ca am prieten dar el nu a reactionat in nici-un fel. Dupa aproximativ jumatate de ora baietii pleaca.Eu si colega mea am mai stat aproximtiv 2 ore.Cand am plecat ne-am intalnit intamplator cu baietii pe care i-am cunosut in pub.Baiatul caruia ii placea de mine m-a luat in brate.eu nu am ripostat, eram intr-un parc.Am stat cu acei baiati ceva timp dar acel baiat ma tinea mereu in brate cand ma uit prin parc sa vad cine mai este in vad pe o alta banca pe prietenul meu privindu-ma, moment in care plec din bratele acelui baiat si ma duc la prietenul meu am incercat sa-i explic dar a spus ca nu mai are ce vorbi cu mine. Acum cateva zile l-am sunat sa-i explic cum a fost situatia si ca nu am nicio traba cu acel baiat, de atunci nici nu am mai vb cu baiatul respectiv. Dar el cum era deasteptat nu ma inteles. Si acum va cer ajutorul voua, nu stiu ce sa mai fac sa-l conving ca-l iubesc, ne mai fiind cu el observ cat de greu imi este si vreau sa fim din nou ca inainte.*specific ca nu a facut nimic alceva acel baiat de cat sa ma tina in brate nu ne-am sarutat nu nimic, cu toate ca prietenul meu zice ca m-am dat la toti baietii din acel pub si ca m-am sarutat cu ei dar nu este adevarat. VA ROG ajutati-ma... ce sa fac pentru al convinge sa ne impacam MULTUMESC anticipat!

Răspuns Câştigător
| Marya6329 a răspuns:

Ei bine poate ca prietenului tau(ex)nu i-a placut sa te vada in bratele altcuiva si este si normal, tu nu trebuia sa-l lasi sa te ia in brate...dar daca chiar ti la respectivul ar trebui sa ii mai ceri o sanasa, spune-i ca oricine merita o a 2-a sansa, daca ti-o da fi cat mai afectuasa cu el arata-i ca-l iubesti, iar daca nu totusi uh demonsetreaza-i prin gesturi ca-l iubesti...pana la urma sper ca va intelege.Succes!

3 răspunsuri:
| DeeaCrissTina a răspuns:

Poti sa-i daruiesti un cadou si sa ii spui ca totul a fost o greseala si vrei sa o iei de la inceput cu el ii zici sa iti mai dea o a doua sansa si sa ii zici ca doar pe el il iubesti ci nu pe baiatul acela. Sper sa-ti fie de folos. Funda?

| superdorex a răspuns:

Da e greu... Daca el nu te intelege si crede inseamna ca nu te iubeste la fel cum o faci tu! Intr-o prietenie increderea e pe primul plan, ar fi trebuit sa iti dea dreptul la replicaDaca aasta ia intrat in cap ca tu l-ai inselat e greu sa i-o mai scoti! Ai incercat sa pui acea prietena cu care ai iesit sa-i explice si sa-i zica adevarul? Cel mai bine e sa-i spui tot ce ai pe inima in fata daca nu e posibil fa-o in scris, poate asa va vedea cat de mult tii la el...si sa-i zici ca ai facut acest lucru ca tii la el ca el ăt tine insemna mult si ca nu iti e indiferent! Daca era asa acum erai cu acel baiat cu care te-a vazut, dar faptul ca ii scrii denota faptul ca el e cel e care il iubesti si cu care vrei sa fii, nu celalalt de care nici nu vrei sa auzi! Iti urez multa bafta!

| secret_2205 explică:

Mz am reusit sa ma impac cu el i-am explicat nema vazut si ma inteles mz oricum va pup