| m0nica a întrebat:

am si eu o problema.
Sunt in clasa a 8a si sunt din suceava.
Dar nu peste mult timp trebuie sa ma mut la Focsani.
Si imi fac griji pentru admitere.
Imi puteti spune cum ar trebui sa procedez? ce acte imi trebuie?
ce trebuie sa fac?
Oare pe fisa de inscriere sa pun liceele de acolo?
Ajutooor. Dau funDa :d

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Uite :
Înscrierea candidatilor
• Candidatii pot participa la repartizarea computerizată într-un singur judet.
Înscrierea candidatilor pentru admiterea în liceele din judetul de provenientă se face în perioada prevăzută de grafic, la scolile generale pe care acestia le-au absolvit (inclusiv
pentru absolventii din seriile anterioare).
• Candidatii din Suceava, care participă la admitere în alte judete, se înscriu la centrul special de înscriere din judetul în care doresc să fie admisi, în perioada prevăzută de grafic.

O poţi întreba şi pe diriginta ta mai multe, sunt sigură că se interesează.

| aigi1 a răspuns:

Trebuie sa iei datele de la scoala ta si foaia matricola... cam atat