| AdaIoana5 a întrebat:

Buna! Am si eu o problema. Trebuia sa imi vina menstruatia acum 10 zile, dar nu stiu de ce, de 3 zile sangerez dar doar putin, iar restul zilei se opreste. (doresc sa precizez ca am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| TudorRebecca18 a răspuns:

Se numesc dereglări menstruale. Datorită transformărilor hormonale din perioada pubertății este foarte probabil ca menstruația să nu fie stabilă încă de la început, iar aceste dereglări pot persista după până două, chiar trei ani.Este complet normal, nu te îngrijora. Uneori nu-ți poate veni o lună sau două, dar dacă depășește mai mult de atât, trebuie să mergi la un ginecolog, împreună cu mama ta.

| AdaIoana5 explică (pentru TudorRebecca18):

Multumesc frumos!

| TudorRebecca18 a răspuns (pentru AdaIoana5):

Cu drag!❤️