| Mitchi a întrebat:

Am si eu o problema! Va rog mult sa imi dati un sfat.
Prietena mea cea mai buna(asa zice ea ca e "cea mai buna")nu mai este cea pe care o stiu eu.Bun.Stiu ca la un moment dat omul se schimba dar nu asa dintr-o data.Nu mai e omul pe care il stiu. A devenit laudaroasa si foarte fitoasa.Nu stiu cand i-au intrat toate fitele pe care le are in cap.Toti membri familiei mele mi-au spus de la inceput si imi spun si acum ca este o influenta proasta pentru mine.Eu mereu am aparat-o, i-am dat dreptate si mereu i-am spus toate problemele mele si nu stiu daca am facut bine pentru ca intr-o zi mi-a spus ca ea nu e obligata sa imi spuna mereu ce face si chestii din astea.De atunci nu ii mai spun ce probleme am.Nu ne mai vedem, pe mess nu serveste sa-mi dea buzz abia ca vorbim cand ne vedem! Ptr mine o prietenie este fff importanta! De multe ori ne-am certat si numai eu am avut de suferit.Este ff sireata! Se da pe langa tine cat timp are nevoie si dupa aceea te da la oparte! Nu stiu ce sa fac! Cel mai bine ar fi sa intrerup orice legatura cu ea, dar eu pe unde stam nu o am decat pe ea.La scoala am o prietena care e chiar e cea mai buna prietena dar ea sta in Barbatesti.Va rog spuneti-mi ce sa fac! Nu ii mai suport fitele si faptul ca se crede mai buna si mai desteapta decat mine, fapt ce nu este adevarat! Amandoua suntem la fel! Va rog dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| rockeritzanumber1 a răspuns:

Pai incearca sa vb cu ea si sa incerci sa o schimbi.Si eu am aceeasi problema dar eu sunt preitena cu ea de 8 ani. O prietenie ca asta nu se construieste usor. Dar stiu cum te simti doar ca prietena mea nu sa facut laudaroasa.Ci s-a schimbat numai e fta aia plina de viata pe care o stiam.Se da drept rocker dar unul nu dela care sunt si eu unul ft fitos si nesuferit.Asa ca ar trebui sa vb cu ea sa nu lasi o prieteni sa se duca pe apa sampedei.Si eu ii luam aparare Iuliei si am gresit pr ca ea cum iesea o fta afara pe mine ma dadea la oparte.Eu numai pot sa fac multe pentru ca am vazut de ce in stare.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Gresesti. Oamenii se pot schimba peste noapte.Cand ai luat virusul spiritului de turma te transformi intr-o zi cat altii in zece.Prietena ta nu ma surprinde cu nimic.Aceeasi pitipoanca in devenire ca jumatate din pustoaiceyawn
Parintii tai au dreptate. E o influienta proasta in timp.Mai bine singura decat cu o asemenea prietenie

| Adelyna_3827 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa o schimbi daca nu era asa de la inceput! Eu am o prietena buna si chiar daca nu ne prea intalnim tot suntem BFF:X Daca nu reusesti sa o aduci cu picioarele pe pamant intrerupe legatura ce ea si apoi te va cauta ea pe tinewinking Crede-ma au fost cazuriwinking

Sper sa reusesti,

♥«´¨`•a∂є•´¨` ✿εїз♥

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa suferi pentru o prietena falsa.am trecut prin chestia asta.pe lume nu trebuie sa ai incredere nici in tine... daramite in altii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e sa crezi ca ai un prieten adevarat...imi vine sa rad cand ma gandesc ca acum un an si eu credeam in asa ceva.redeam ca exista prieteni ADEVARATI...laughingca apoi sa imi intoarca spatele.si sa ma vorbeasca pe la spate. e trist fratilor. dar pentru toti copiii care in ca mai cred in prietenie adevarata: NU EXISTA ASA CV!

| User_9182 a răspuns:

Sireta zici? Tipul asta de oameni sunt o mare problema, la fel și cei cu false aere de superioritate. Muta-te la cămin.