| amOre) a întrebat:

am si eu un eseu la romina si apelez la ajutorul vostru...
am idei... dar nu mi le pot dezvolta...stiu cum si despre ce sa vorbesc, dar numi pot exprima gindurile...
Tema e *Cum putem sa fim oameni organizatzi si desciplinati*adica ce trebuie sa facem, ca sa fim in rind cu oamenii din socialitatea inalta, sau pur si simplu sa fim oameni in rind cu toti oamenii civilizati...
ajutati-ma cu vreo parere, opinie,

rog muLt... e pe mine...si...

Ms mult, anticipat

PoOfy )*

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ia stai si gandeste-te. poti vorbi cu aceiasi sinceritate si entuziasm si cu un mare director, dar si cu un maturator de strázi?
Le explici la fel de calculat daca te-ar intreba ceva?
Daca nu, mai ai de progresat (social si mental ). daca da, inseama ca ai o minte deschisa si stii sa fructifici oportunitatile vieti.
Fa un eseu despre acest contrast.si pariu ca vei ( voi ) fi apreciatwinking

mira
| mira a răspuns:

Prezinta-ti aici ideile(pe care sustii ca le ai) si te vom ajuta sa le dezvolti.

| Emeraude a răspuns:

Scrie intai corect romaneste, macar in limita bunui simt al deranjarii ochiului meu cand iti privesc cuvintele scrise cu "î" din "i" si celelalte abrevieri aiurea. Hai pa-pa. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te pot ajuta la tema, dar te-as putea ajuta cu un sfat. Invata mereu cuvinte noi ca sa iti inbunatatesti vocabularul. Asta ai nevoie, de vocabular bogat. Citeste lecturile obligatorii la scoala, romane, reviste, dezleaga cuvinte incrucisate si nu in ultimul rand ia DEX-ul si studiaza in fiecare zi 6 cuvinte, alcatuieste propozitii si in cateva luni ai sa vezi o usurinta in exprimare. Apoi...continua. happy