| Puiutz a întrebat:

Am slabit si la fel si sanii mei s-au micsoratsad
Imi pare rau dupa ei caci imi placeau...
Sa fac exercitii pentru sani sau doar se vor micsora si mai tare? :-s

Exercitii gen upper body sau gantere.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu prea există exerciţii pentru mărirea sânilor, fiindcă sunt făcuţi din glande, nu din muşchi. Când vei avea o viaţă sexuală regulată şi când vei naşte se vor mări singuri, nu te mai chinui degeaba cu exerciţiile!
Dacă vrei o ocupaţie plăcută pentru timpul iber, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ şi pe http://9abordare.blogspot.com/

| alessia5158 a răspuns:

Evident ca, daca slabesti scade tesutul adipos, inclusiv cel din sani iar sanii scad in dimensiune--- daca te ingrasi creste tesutul adipos inclusiv cel din sani iar sanii cresc in volum( sanul, pe langa partea gladulara, este alcatuit din tesut adipos si tesut conjuctiv elasic, de sustinere)
Sanii nu se vor mari si nici micsora prin exercitii fizice caci NU sunt alcatuiti din muschi! --- exercitiile pentru dezvoltarea pectoralilor, desi nu maresc dimensiunea sanilor, vor dezvolta pectoralii care vor "impinge" sanii inainte, ceea ce va face ca sanii sa para mai mari si mai fermi.
De asemenea, sunt de ajutor si exercitiile fizice pentru tonifierea musculaturii spatelui (femeile au tendinta de a a avea o postura cocosata, cu umerii lasati, "ascunzandu-si" astfel sanii)--- rezultatul este o postura dreapta, cu pieptul scos in afara, ceea ce, din nou, va face ca sanii sa para mai mari.
Numai bine!