| AnDutZzA020 a întrebat:

Am trecut in a 9a, deci sunt boboc si as vrea sa-mi raspundeti la niste intrebari puppy dog eyes.
1. Cum a fost prima voastra zi de liceu. (povestiti pe detalii)
2. Cum as putea sa ma imprietenesc cu cat mai multi? Cum sa procedez?
Fundaa puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Prima mea zi de liceu nu a fost prea placuta. Am fost repartizat accidental intr-o clasa al carei profil nu mi se potrivea, cu colegi la fel de insuportabili precum profilul (cel putin pentru mine). Nici dupa ce am reusit sa ma transfer in clasa in care mi-am dorit initial nu m-am simtit mai bine. Intr-adevar, colectivul era mai decent, dar aceasta nu m-a incalzit cu nimic (sunt o fire dificila, iar cel mai probabil de aceea nu am reusit sa ma integrez, ca intotdeauna). Oricum, daca esti o fire cat de cat prietenoasa si reusesti, in general, sa legi usor prietenii, nu cred ca vei avea probleme in ceea ce priveste integrarea in noul colectiv. In primele zile toti fac cunostinta cu toti si discuta despre scoala generala in care au invatat pana atunci, banchet si alte subiecte similare. Poti face acelasi lucru, daca nu sti cum sa intri in vorba cu ei.

| AnDutZzA020 explică (pentru thegatekeeper):

Copy-paste

| thegatekeeper a răspuns (pentru AnDutZzA020):

Copy-paste? Nu am dat "copy-paste" de nicaieri, ci doar am descris prima mea zi de liceu. Am raspuns similar si la alte intrebari de felul acesta, in caz ca la asta te referi, dar ceea ce am scris nu e preluat de nicaieri (nu vad niciun motiv pentru care as face asa ceva), sunt capabil sa descriu din proprie experienta o situatie.