| CucuBauContSters a întrebat:

Am un baiat in cartier care ma place.
Dar eu il plac pe prietenul lui cel mai bun. xD
Nu stiu cum sa ii zic ca il plac.straight face
Imi este frica sa nu-l ranesc pe celalt.happy
Imi imi este frica.ca dupa cei zic sa nu se distanteze de mine.straight face
oricum el mi-a zis ca tine la mine [ca prietena]!straight face

Răspuns Câştigător
| ValyMha a răspuns:

Pai spune-i ce simti pentru el si gata (astept fundita) laughing

3 răspunsuri:
| LastWord a răspuns:

Hello :* Parerea mea este ca trebuie sa te imprietenesti cu baiatu care iti place, si sa il faci sa te placa si el ( nu-ti sugerez sa-i spui ca il placi direct, o sa creada ca esti neserioasa. oh go on ) Ideea e sa ii dai senzatia ca ii esti amica si ca ii vrei binele. Cu prietenul lui vede el cum se descurca. ( prietenul lui = problema luihee hee ) Restul daca e sa fie, o sa fie! succes :*

| matzakitty a răspuns:

Daca ii spui celui pe care il placi ceea ce simti, iar el vorbete cu prietenul lui s-ar putea sa se certe.

daca nu ii spui s-ar putea sa ajungi sa fi cu cel pe care nu il placi si sa regreti mai tarziu.

eu as astepta sa vad daca ma place mai mult decat "ca o prietena", incearca sa fi atenta la semne

Răspuns utilizator avertizat