| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg in clasa de care imi place dar nu stiu daca el ma place sunt mai timida nu am curajul da a il intreba suntem prieteni foarte buni vorbeste cu mine si uneori imi face cu ochiul sau se uita la mine in ore, nu stiu ce sa fac ati putea sa imi dati un sfat sau pareri va rog PS.Sunt timida nu am curajul de ai spune in fata 1 deoarece imi este frica de parerea lui, imi este teama ca ne va strica prietenia, imi este teama de ce vor zice colegii pentru ca eu sunt fata tocilara care sta in banca ei iar el este dar este mai deschis mai prietenos fiind baiat nu prea ii sta capul la invatat iar uneori imi cere ajutorul la teme. fara mistouri va rog

2 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Daca iti cere ajutorul la teme asta inseamna ca profita da tine or vrea sa vb mai mult cu tine dar daca tu esti mai cu toceala nu prea gasesti un subiect comun.Incearca sa-i zici acum mai tarziu vei regreta ca n-ai facut-o.

| Theo5230 a răspuns:

Pai nu stiu... daca il placi, incearaca :macar sa ii dai de inteles asta.happy
si nu iti fie teama de ce vor zice colegii tai :*
dupa cate ai spus tu, eu as zice ca te place :d, dar ti-am zis, incearca sa ii arati ca il placi! sau pune pe cineva foarte apropiat lui sa il intrebe daca si el te place. si ce daca esti "fata tocilara care sta in banca ei"? poate lui chiar ii place asta la tine si te considera inteligenta happy
Lasa timiditatea!
sper ca te-am ajutat happy
Succes! :*