| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut astazi intr-un pliant de la Billa NIVEA SUN Lotiune de plaja cu caroten as vrea sa stiu daca cei care au folosit-o au fost multumiti de ea sau daca nu ce as putea sa imi cumpar sa ma bronzez mai repede. Multumesc.

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Lotiunile de plaja care contin caroten sunt bune daca vrei sa ai un bronz frumos si sa te bronzezi mai repede, dar lotiunea despre care zici de la nivea nu te va proteja prea mult de radiatiile ultraviolete, fata de celelalte lotiuni de la nivea.Si eu vroiam sa-mi cumpar cea cu caroten, dar are factor de protectie prea mic.

| CARMENCITA a răspuns:

Lotiunile de plaja cu caroten sunt bune deoarece te bronzezi mai frumos si mai repede.Depinde si de tipul de piele.Si eu vroiam sa-mi i-au nivea cea care contine caroten, dar problema e ca are un factor de protectie prea mic si e mai important sa-ti protejezi pielea.