| loove_5215 a întrebat:

am vb cu cea mai buna prietena si am aflat ca si ei ii place de acelasi baiat ca si mine si atunci i-am spus ca nu pot sa plac acelasi baiaat pe care il place si ea.si atunci mi-a zis ca ii baiatul e al meu si i-am spus si eu sa fie al ei. pur si simplu nu ma simt bine ca il plac pe acelasi baiat pe care il place si ea. ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa iti placa de alt baiat.Normal ca se mai intampla si de astea, sunteti prietene, aveti destul de multe in comun, gusturi asemanatoare, rezulta probleme amoroasehee hee
Stii si tu ca nu are sens sa renunti la o prietenie pentru un baiat.Gandeste-te putin.Sa zicem ca o sa stai cu el. Oare cum se va simti prietena ta, care probabil il va placea, pentru ca na, sentimentele nu dispar peste noaptehappy

| Elena1234456 a răspuns:

Baiatul poate sa aleaga happy. Nu cred ca trebuie sa te stresezi prea mult, fiecare aveti cate o sansa. alegerea este a lui insa.

| monyk a răspuns:

Buna, stai putin, el nu e o jucarie sa alegeti, conteaza si preferinta lui, prima data sa vedeti daca ii place de vreuna dintre voi, nu cred ca are rost sa stricati o prietenie pentru un baiat.SA vedeti pe cine place el si in functie de asta daca te place pe tine atunci vb tu cu el si ea va trebui sa inteleaga daca e prietena adevarata, daca o va prefera pe ea, atunci asta e, accepta realitatea.

| HBK a răspuns:

E bine de baiat ca are de unde alege. Tu nu te mai stresa atata pe tema asta. Daca vrei sa lupti pentru un lucru, nimic nu te opreste, dar sa ai in vedere daca se merita efortul.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Lasa băiatul să aleaga pe cine place şi problema e rezolvată happy

| kaya a răspuns:

1.Renuntati amandoua la el sau
2.Sa se dea una din voi la o parte,
3.Sa aleaga baiatul una din voi, sa aleaga pe cea care ii place.winking
Vedeti voi ce si cum alegeti numai nu impartiti aceeasi persoana, e bine totusi ca nu v-ati ascuns una de alta cum fac multe fete, aici decizia va apartine. Succes

| loove_5215 explică:

Stiti toata lumea imi spune ca se vede ca acelui baiat ii place de mine si mie mi se pare dar parca o place si pe prietena mea.

| frumushika09 a răspuns:

Salut! si mie mi s-a intamplat la fel! Dar ca trebuie sa il intrebati pe baiat...si e fff bine ca nu va certati pentru el, caci eu m-am certat cu prietena mea pentru el si acum imi pare foarte rau! Dar s-ar putea chiar sa renunte la amandoua daca va bateti pentru el! Daca chiar in placi poti sa-i sugerezi prietenei tale sa o ajuti sa-si gaseasca un alt prieten...sau poti renunta u si sa-ti cauti altul! Si eu cand am fost in situatia asta ascultam toata ziua melodia Doi ochi caprui de Bambi, caci si ele prezina aceeasi situatie si cred ca ti-ar placea! Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti in asa fel incat sa nu se mai uite nici una dintre voi la el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici daca ai vorbi cu el si l'ai intreba ce parere are despre prietena ta? Daca lui i se pare indiferenta, o place sau nu o place deloc aveti raspunsul. Pt ca daca i se pare indiferenta sau nu o place se pare ca te'ar prefera pe tine si daca o place va trebui sa renunti la el in favoarea celeia pe care o place. Sper ca te'am ajutat.happy