| anonim_4396 a întrebat:

BUNA! am vorbit cu un baiat la imvu! el era din grecia si avea 31 ani! mi-a cerut numarul de telefon, dar i-am dat unul fals. i-am zis ca ma cheama alexandra(pe mine ma cheama crina). mi-a cerut adresa de mess iar eu i-am dat idul unei prietene, pe care numai eu intram(i-am blocat parola fetei). eu am mintit si i-am zis ca am 33 ani, LOL, eu am 15. el mi-a dat web si l-am vazut! era un barbat de culoare care chiar ca era de 31 ani! eu l-am mintit ca nu am web nici microfon! i-am trimis o poza cu mine, dar nu eram eu, am luato de pe google.acum noi am vorbit la imvu si tot zice catre mine sa ma duc la el in grecia(never). totul a mers bine pana intr-o zi in care mi-am cumparat un poster cu edward cullen(big fan twilight)si l-am pus pe perete chiar in camera unde vorbeam noi. el s-a enervat si a spus sa il dau jos pentru ca este gelos. mi-a spus ca [virgula] crede ca il iubesc mai mult pe edward decat pe el(normal ca il plac pe robert mai mult decat pe el, lol)s-a suparat si nu a mai vorbit cu mine 2 zile.cand a vorbit cu mine din nou eu eram fffffff incantata pentru ca am reusit insfarsit sa imi cumpar aripile cu adam lambert(big fan adam). el si el din nou a bagat povestea ca si cu edward si a spus sa le dau jos.eu nu le-am dat, plus ca a doua zi am reusit sa cumpar o rochie de bal rosie foarte lunaga. mie imi placea foarte mult rochia acea pentru ca a costat 1233 credits, eu cred ca a meritat, dar lui nu ii placea pentru ca cica nu i se parea ca arat sexy in ea.si ne-am certat, si acum nu am mai vorbit de 7 zile.comportamentul acestui baiat m-a facut sa imi dau seama ca el este asa si in viata reala.adica el sa fie gelos pe o vedeta de la tv! sau sa ma comande cu ce sa ma imbrac! omg! eu m-am gandit sa ii spun adevarul data viitoare cand intra pe mess(adevarul ca sunt de 15 ani, si adevarul ca nu il plac pe el deloc). ei ce sa fac oare? niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Nirvana a răspuns:

Nu inteleg de ce te-ai bagat in asa ceva! Dar tu crezi ca acest barbat la cei 31 de ani ai lui nu are pe nimeni? Si chiar crezi ca nu si-a dat seama cand i-ai dat webul ca nu ai 33 de ani? Te-ai gandit ca poate el e cine stie ce psihopat sau pedofil? Este bine ca i-ai dat date false despre tine si nu i-ai dezvaluit adevarata identitate, dar cred ca ar fi cazul sa pui stop oricarei discutii cu acest barbat care isi pierde vreme pe chaturi si pe mess.Este clar ca omul are probleme. Eu zic sa nu mai continui nicio discutie cu el si sa nu mai vorbesti cu necunoscuti pe net pentru ca nu stii peste cine dai.

8 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

La 15 ani esti foarte copilaroasa... dc nu iti traiesti viata si ne povestesti despre lucruri din viata reala? astea sunt niste porcarii nu alceva.

Răspuns utilizator avertizat
| AdY a răspuns:

Chiar creyi ca are 31 ani? prostii... spune-i ca ai 15 ani si gata si veti rupe legatura in citeva secunde
... Daca incepe sa bata capul de ce l-ai mintil blocheayal si gata.

| Enigmă a răspuns:

Pai sfatul meu este sa scapi cat mai repede de el.straight face
Spune-i adevarul si daca mai continua sa vb cu tine da-i ignore si scoate-l de la prietenii de pe imvu si dai Blockwinking.
Asa e cel mai bine.
Sper sa te descurci.happy
Sa imi spui cum a merswinking
Baftakiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a placut poveste si cel mai bine e sa spui adevarul bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei sincer sa fiu dracoaicele de 15 ani in ziua de azi isi fac gagii de 32 ( cunosc p cineva personal) asa ca voi ganditi, ehh imi fac eu gagiu de 17 ani cu doi ani mai mare mmm prea mic mai bine imi fac unu de 100 d ani ca ala are bani masina imi ia haine asa ca nu t mai plange pe aici si oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imvu e un joc de ****

| Koryyynuuutza a răspuns:

Pai,parerea mea este:Mai intai spune-i adevarul si dupa rupe orice relatie cu el doare ce are 31 de ani iar tu 15 la varsta asta esti inca o fetita micuta si nu cred ca poti sa iti dai seama daca e un nebun sau un psihopat nebun sau un pedofil sau un nemernic!
Eu nu te judec ca tu joci imvu sau ca vorbesti sau ai vorbit cu el insa cand ia-i dat web nu crezi ca a vazut ca tu esti o fetita de 15 anisori?
Adica el nu ar trebui la varsta asta sa aiba copii sau nevasta sau macar iubita?
Cel mai bine renunta si nu mai vorbi cu el nu poti stii la ce se gandeste el dar bine daca tu il iubesti nu stiu faci ce vrei eu doar ti-am dat un mic sfat! happy
Succes, bafta si tot ce iti trebuie ca sa ii spui adevarul! big grin