| BlueDreams a întrebat:

Anul acesta sunt clasa a8a si cum nu mai e asa de mult pana la terminarea anului, a cam venit vremea sa hotarasc macar profilul la care sa ma duc.Am spus clar: real desi ador romana si limbile straine, dar parca fara matematica, doar cu romana, istorie, sociologie si mai stiu eu ce e cam plictisitor.Ma hotarasem petru stiinte ale naturiii insa nu stiu...sunt cam indecisa. Voi ce spuneti? Cum e mate-info, cam cate ore se fac din fiecare pe saptamana?(in special mate si info). Ca licee pana acum am 6 cu iorga, vianu si lazar in frunte.As putea sa intru pana si la sava insa e departe de mine asa ca am ales ceva mai aproape. Apropo vroiam sa pun si neculce dar am auzit ca liceul ala e de groaza, mi-au fost spuse niste povesti tare urate.As vrea si parerea altora.Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| 21ACCESS a răspuns:

Mergi la stiinte ale naturii (biologie-chimie). de aici poti sa mergi la orice facultate vrei. adevarul e ca ai cam mult de invatat la rofilul asta(mate, fizica, biologie, chimie), dar ai un avantaj cand termini liceul. eu sunt la stiinte ale naturii, imi place si sunt multumit.la mate-info faci toata ziua matematica si informatica...numai numere si formule (neinteresant pentru mine), si dupa aia unde mergi? nu ai prea multe obtiuni...continui cu matematica sau informatica. eu zic: bio chimie. succes