| sissi a întrebat:

anul acesta trec in clasa a 9`a si as vrea sa stiu cam ce ar trebui sa citesc (la profil uman)...multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu se dau lecturi pentru vacanta
cumpara-ti manuale de a 9-a daca te preocupa! manualul este acelasi si pentru mate-info!

| Daniella13 a răspuns:

Eu tocmai ce-am terminat clasa a 9-a, profil uman si cu siguranta o sa-ti dea la scoala sa citesti Romanul Adolescentului Miop ( Mircea Eliade) asa ca ai putea sa citesti din timp, sau Scrisorile dintre Veronica Micle si Mihai Emineascu, Romeo si Julieta.