| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva paturi suprapuse? Exista riscuri?

Răspuns Câştigător
| mcrenma a răspuns:

Pai eu am paturi suprapuse. La inceput iti va fi greu sa te acomodezi, trebuie sa te urci mereu pe o scara. Si cand te dai jos sa iti amintesti ca trebuie sa cobori usor nu sa fii obisnuita cu patul normal si sa sarii asa happy din pat pentru ca exista riscul sa iti rupi ceva. Daca patul este foarte foarte inalt (exista) trebuie sa ai grija sa nu dai cu capul de tavan. Nu exista riscul sa cazi de acolo, deoarece fiecare are un suport care impiedica caderea.

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu imi amintesc ca am avut la gradinitsathinking parca nu mai tin minte exactthinking si acum vrea tata sa cumpere si acasa un pat supraetejat...nu cred ca exista riscuri mari...doar sa ai grija in primele zile pana te acomodeziwinking.big grin

Stefan
| Stefan a răspuns:

Riscurile sunt minime, greu este la inceput pana te acomodezi apoi totul intra in normal. Paturi de genul acesta am avut si eu, dormeau copii in ele si nu s-a intamplat nimic deosebit.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca dorm eu sus, da exista riscuri.

| PauLa.M a răspuns:

La cat sunt eu de aeriana daca as dormi sus...as ateriza jos.mereu cad din pat.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Am si eu iar intr-o zi cand am venit putin ametita de la o pertecere si m-am urcat in pat sa dorm peste cateva minute mi s-a facut sete si am uitat ca sunt la inaltime si am aterizat pe parchet de atunci nu am mai dormit "la etaj".

Sfatul meu:nu dormiti in paturi supraetajate cand sunteti sub influenta alcoolului.rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| b3bita a răspuns:

Nu cred. Din cate stiu este ceva care nu te lasa sa cazi... Poate daca esti mai virgont ...sau cum sa spun... nervos, te misti mult atunci este o posibilitate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezavantaje pentru ăla care doarme jos: mare grijă ca ăla ce doarme sus să nu facă pipi noaptea, că altfel plouă. Dezavantaje pentru ăla care doarme sus: poți să-ți spargi capul de tavan dacă te trezești brusc, îți poți rupe o mână/un picior/etc dacă pici din pat în somn (eu pic mai mereu din pat, și am o canapea, ce e destul de joasă)...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sa cazi din patlaughing