| MariaIoana15 a întrebat:

Are rost sa dau la bac logica din moment ce eu nu prea am prins-o in a 9a? Adică nu stiu, nu mi se pare așa "logica". Și totuși, vreau sa dau o a3a materie la care sa iau nota foarte mare, peste 9, 50. Niște sfaturi? Dacă o sa fac meditatii la logica o sa prind? Sau sa dau psihologie sau sociologie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca faci meditatii si ai o profa calmea care stie sa explice n-ai ce sa nu intelegi. Eu tot la logica am dat bac-ul si am avut o profa geniala, explica atat de bine de acasa nici nu mai aveam ce sa fac ca intelesesem totul perfect de la pregatire. E fain la logica ca nu e toceala si cum presupun ca esti la uman iti ajunge toceala la istorie si eventual la romana.
Si la sociologie am auzit ca ar fi usor si s-ar lua note maricele dar totusi mai ai una alta de tocit. Logica o intelegi si daca esti atent n-ai niciun stres.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Depinde tie ce iti place. Eu as fi ales psihologia, a fost mult mai interesanta materia.

O sa intelegi sau o sa tocesti daca faci meditatii. S-ar putea sa nimeresti un profesor bun si sa intelegi... O materie care iti place o inveti mult mai usor, o inveti de placere.

| Adry05 a răspuns (pentru RainmakerX):

La psihologie se puncteaza aiurea ca se da un fel de eseu si e subiectiva treaba. Profa mea din liceu ne-a si sugerat sa ne ferim de filosofie si psihologie ca-s materiile la care se iau cele mai mici note

| Anon31241212 a răspuns:

La care stii mai bine. Dar poti sa iti mai schimbi optiunea cu o saptamana inainte de bac? laughing)

| MariaIoana15 explică (pentru Anon31241212):

Dau bac-ul la anul?

| Anon31241212 a răspuns (pentru MariaIoana15):

Ma gandeam ca dai acum. laughing) In fine. Succes