| Brighisweet a întrebat:

Buna!happy as avea nevoie de un sfat daca imi puteti da

ori de cate ori imi intind parul cu placa de par, mereu mi se elctrizeaza si firele acelea mai scurte de la breton tot stau in sus...sta foarte urat si cand vreau sa mi-l prind sus in coada sa coc firele acelea scurte de la breton arata urat, sunt enervante si strica toata frizura
ce as putea sa fac sa nu mi se mai electrizeze asa parul sau nu mai stea asa firele scurte?, vorg un sfat daca se poate

dau funda!happy multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| F4ng a răspuns:

Nu prea poti evita sa ti se electrizeze parul de la placa. Incearca sa folosesti un ulei de par dupa ce ai terminat de indreptat tot parul si ai grija sa prinzi si acele fire. Daca tot iti fac probleme cand iti prinzi parul in coada sau coc putina apa ca sa le ''domolesti'' si apoi niste fixativ si esti ''bine'' pentru tot restul zilei.