| Rings a întrebat:

Bună.
Aș avea o întrebare.
Am anul acesta bacul.
Dau la matematică română și informatică însă eu aș vrea să mă schimb de la informatică la biologie dar profa mea de bio nu mă lasă.
În august, în cea de-a doua tură a susținerii bacalaureatului oare mă pot schimba de la informatică la bio?
Fără a avea nevoie de ceva de la profesoara de biologie.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"aș vrea să mă schimb de la informatică la biologie dar profa mea de bio nu mă lasă."

fals! NU ea decide ci TU!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu știu ce zici tu acolo,dar când te înscrii,te înscrii la ce disciplina dorești tu să susții a treia proba,nu în funcție de ce vrea sau nu un profesor.
Iar dacă te constrânge sa nu dai la materia dânsei,e un abuz.
Dar da,daca e in toamna,te poți înscrie, la ce materie știi mai bine, indiferent de ce îți zice x profesor.
Că de aia ii și zice "la alegere", sa ai posibilitatea sa dai la materia care te ajuta, nu care te încurca!
Succes!