| Larissa1808 a întrebat:

Buna as avea o întrebare. Daca as putea fi insarcinata sau alcv. mi-a intarziat ciclu 3 zile a 4 mi-a venit roz dupa rosu inchis si acum e roz si e un fel de clai. si mi-au aparut vene pe sani in zona mamelonului si pe piet. Promitatoare.

Răspuns Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Insomnia,starile depresive, de ingrijorare, stres iti pot intarzia ciclul. Ai auzit de sindromul premenstrual? Este specific femeilor care duc un stil de viata dezordonat, sunt anxioase si sufera de obicei de depresie sau lipsa somnului.
Daca tot ti ai inceput viata sexuala, treci si pe la un cabinet de ginecologie si vezi ce zic specialistii!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai făcut sex cu „terminare" (nu pot scrie termenul corect la categoria asta) intravaginală în timpul perioadei fertile, n-ai cum să fii gravidă.