| Micutssa11 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. O prietena este dezamagita de ea.Nu stiu cum sa va explic.de ea insusi. Crede ca face tot aceiasi greseala.Nu stiu ce sfat sa-i mai dau.Ma puteti ajuta?sad Va rog. FARA MISTO-URI! sad

Răspuns Câştigător
| Bessame a răspuns:

Depinde daca a, avut ceva esecuri, s-au poate are reprosuri de la cineva apropiat care o descurajeaza cum se intelege cu familia ei?
Explicai, ca cu toti gresim, si asta nu inseamna ca trebuie sa ne descurajam si sa dam vina pe noi insine, nu trebuie sa fim dezamagiti, Pt ca prin multe lucruri ne maturazim, si e o foarte importantt ca ea realizeaza uneori daca a gresit, asta inseamna ca e constienta ca nu e bine in viata si asta apreciez mult la ea, pentru ca e cu capul pe umeri,, sunt multe eprs carora nu le pasa,, nu recunosc, s-au nu-si dau seama atunci cand fac anumite greseli!
Incearca sa te joci putin cu mintea ei (fara ca ea sa stie fa-, s-au roag-o sa te ajute la anumite lucruri, si apoi sa i spui multumesc, nu stiu ce m-as fi facut daca nu ai fost tu, credeam ca nu o sa reusesc dar datorita tie da, sa i areti ca poate sa fie folos, sa aducte anumite probleme la un final bun! Mai ales ca ti-e prietena sti ce anume sa i propui,, iti pot da un exemplu simplu, roag-o intr-o zi sa iti faca parul pot ca mergi la discoteca,, la intalnire s-au la o petrecere ceva spune-i ca nu ai stiut cui sa apelezi sa te ajute si ai nevoie de ea sa te ajute! si la final fii foarte convingatoare, arata-i ca a facut un lucru de, care cineva e foarte multumit,, ca e apreciat ceea ce ea a facut!

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un om cand este dezamagit de el insusi este pentru ca singur in general. Dragostea e problema principala a "dezamagitilor". Bineinteles nu exclud alte probleme cu adevarat grave cum ar fi probleme de sanatate sau familiale
Ca sa rezolvi o problema trebuie sa stii care e cauza

| Micutssa11 explică:

Pai mama ei.Nu sta cu ea.Si probleme cu prietenul ei! sigh

| Micutssa11 explică:

Nu ca nu sta... dar lucreaza in strainatate si nah...