| ozzyyy a întrebat:

As avea si eu te pus doua intrebari.
1.De cateva luni, mai exact de prin noiembrie am niste dureri in partea dreapta jos a abdomenului.Am lasat asa crezand ca va trece.Nu a trecut, ci incepea din ce in ce mai tare, pana la un momenta dat cand am mers la spital la medicul de familie. Mi-a spus ca am o anexa si mi-a dat niste pastile.Mai exact Ciprinol. Ei bine le-am luat dar nu stiu ce efecte au avut ca mi-a intarziat ciclul 10 zile.Nu se pune problema sa fiu insarcinata.Am facut test si nu sunt...Am luat timp de 3 zile acele pastile apoi vazand ca ma simt rau, aveam ameteli, dureri, dureri de spate, am abandonat si nu am maii luat.de atunci tot ma doare.Mai ales cand depun efort sau cand sunt suparata..si nu numai...
2. A doua intrebare ar fi de la ce ies alunitele de carne...sau cum se numesc, negi...inainte nu aveam acum de vreo saptamana mi-au iesit multe pe gat si pe piept, iar azi din greseala am rupt una de pe gat. a curs destul de mult sange.Prietenului meu ii e frica sa nu ma imbolnavesc de cancer.Va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva sa stiu ce e de facut.

2 răspunsuri:
| rotariurazvan a răspuns:

1. e posibil sa ai apendicita sau sa fi depus un efort mai mare de cat esti capabil sa suporti-asta sau ai fost operat acolo si ai facut sport.

2. negi apar din cauza variatiei tenului(piele uscata grasa, etc.) pentru ei iti recomand sa te duci al un dermatolog, dar la alunite ele apar ca sa zic asa din,, natura,, corpului si daca daca iti rupi o alunita e posibil sa faci canger, pentru eliminarea lor iti recomand vizitarea unui doctor.

| dejavuuu a răspuns:

Pentru prima intrebare: ceva de genul am patit si eu cand am avut apendicita! Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic mai bun. Din cauza incompetentei doctorilor eu am dat in peritonita si eram la un pas sa mor.Ai grija!
Pentru a doua intrebare: Eu, cand eram mai mica am avut un neg pe mana pe care mi l-am ros si a disparut. Nu am nicio urma, dar a fost periculos in sensul ca eu nu am consultat niciun doctor sa vad ce e mai exact. Sfatul meu e sa te duci la un doctor care sa iti faca niste teste ca sa stii exact ce e! Dar din leacurile babesti incearca sa te dai cu rostopasca sau patlagina. http://www.kudika.ro/......gilor.html aici gasesti mai multe sfaturi decat ti le pot oferi eu. Dar in ultimul timp se facea o reclama cu o chestie care ingheata negu si face sa dispara sau ceva de genul asta. Nu stiu cum se numeste mai exact.
Oricum la medic daca te duci sie doar un neg prin laser in 5 minute e gata! Succes!