| XoXzY_6216 a întrebat:

Buna^^
As dori niste statusuri de indiferenta sau visatoare. pot fi si in romana si in engleza dar sa nu fie lungi... _.
>Mutlumescbig grin<
Cele mai bune statusuri primesc fundita!big grin
Byewave

Răspuns Câştigător
| marrrriu a răspuns:

Ti-am dat o suta de mii de motive sa ma iubesti

Ti-as spune multe domnisoara
Dar n-are rost sa-ti injur casuta vocala
Asa ca o sa fiu succint cu toate ca n-are haz
Oricum asta-i ultimul mesaj care ti-l las...

De-acum ai unda verde sa mai gasesti inca o suta ca mine cum spui mereu

acum imi plang greselile facute, emotiile triste si clipele pierdute. un suflet inghetat piedrut pe jumatate, imima mea intre doua vieti se imparte.

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

De´o parte a usii se aud niste batai.El venise ca sa planga in bratele ei,de cealaltaa parte era ea...avea lacrimi in ochi dar tot nu raspundea...

In 5 minute ne-am cunoscut cat altii intr-o luna.ai si o parte intunecata.mie mi se pare buna

Suntem toti pentru unul, unul pentru toti
Sa ne desparti nu poti cum nu desparti pe Ali Baba de hoti

Multi, nu ma cunosc dar mai multa lume stie
Ca sunt o caramida ce face parte din temelie.

Viata mi-a dat o lectie,tot ea m`a intepat
E prima tarfa care m`a facut sa plang cu`adevarat

Ti-am vazut mersul,parca mergeai pe covorul rosu
Plina de figuri c-ai coborat din BMW-ul lu mosu : -J

Timpul` trece repede nu il poti opri`.
Chiar de vrei sa` uiti iti vei aminti`.

Stiu ca nu-i bine, stiu ca esti fructul oprit
Dar ce nu am voie ... ma ambitioneaza-n inzecit

Ai stiut cum sunt. Si totusi m-ai acceptat.
Poate ca-am gresit, tu totusi m-ai iertat.

Eu rad , el plange si ma priveste intr-o doara
Ca toata povestea asta e visul lui stupïd de aseara!

Si stiu ca, nu te iubesti asa cum te-am iubit eu
Si stiu ca, vii la mine acum fiindca ti-e greu : -J

Ramai cu ea stii ca tu aï ales
Eu am acum drumul meu, al tau e-n celelalt sens : -J

Nu-ti trebuie regrete timpul e scurt
Au fost bune si rele ce ti-au placut sau te-au durut

? Viata nu e curva, e doar infidela.Iarta`ma sau pleaca sau mori. C`am gresit o singura data`n viata . de 7 ori !

? Adevarul costa scump spun, ti-l permiti! Esti in stare sa-l infrunti sau vrei sa-l eviti? Ai facut lucruri pe care acuma le regreti, daca nu inveti din greseli o sa le repeti.

? Vreau doua cai bune in viata pe care sa merg si`n felu' asta sa nu mai trebuiasca sa aleg. Vreau doua pantere negre din balconu' meu sa raga sa auda toti cat de salbatica`i muzica neagra.

Nu te mai suport nu mai vreau sa te vad deloc
Nu mai pot sa traiesc cu tine in acelasi loc, in acelasi bloc,

Si ma arde ura atunci cand te vad ca-ntreci masura
Cand te vad ca te intinzi cu gluma si nu-ti tace gura

Si am iesit din vraja fara chef de glume
Cand am aflat ca iti faceai de cap cu multa lume

O iubesti si stii ca nu o poti avea decat in vise,
si se - pare ca In lumea ta fericirea e un tonomat cu fise

dar ce ai spune daca iti zic ca am o precizie minima
si cutitul de la spate vrea la tine in inima

nu-mi zambi asa frumos nu te uita asa la mine
de data asta nu glumesc o sa fac ce-i bine

priveste ma adanc in ochi vreau sa ma sti asa cum sunt
locul tau nu e sub mine, locul tau e sub pamant

nu mai spune nimic, mereu ai spus ce ai vrut,
acum e randul meu ca sa pun punct

Nu te mai am, ai plecat,
Tu pe drumul tau, eu pe al meu
Nu ai privit inapoi,
Nepasator cum ai fost mereu

Credeam ca si pe tine te-am pierdut, la-nceput
Dar mi-am dat seama ca
Nu poti pierde ceva ce n-ai avut

Zambesc,imi aprind tigara,te privesc
Iti spun ca plec,tu imi zici te iubesc

n-am de gand sa stau in preajma ta
Mult rau mi-ai facut ca sa mai pot sta

S-a terminat demult,nu mai e acelasi lucru
Am inghitit prea mult si a venit timpul sa scuip

M-am ridicat sa fiu motivul,ceva pentru care zambesti

Poate c-a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie
Sincer, n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie

Si ce ma umple de spume e ca a fost singura data cand a fost pe bune.

Ai zis ca mai vrei o sansa s-arati ca nu esti ce pari
Si ti-am dat ... doar un minut sa dispari

Suntem amandoi in casa amandoi in viata
Dar cand e vorba de iubire suntem amandoi in gheata

Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci" !

De ce nu ascult cand spui tot ce e bine
Crezand ca esti gelos pe ei ,chiar si pe mine .

cand zambeshi, cand plangi, cand vorbesti, cand razi
cum gandesti, cand fugi, cand te simt ca te'ascunzi

'fa'tzi bagajele si pleaca'
asta tzi'au spus'o prea multzi
baga'n seama. ai inceput sa ii ascultzi

si sunt atat de fericit cand sunt cu tine
ash innebuni daca ai pleca de langa mine

dar vad ca'ncerci sa ma'mpingi in lumea ta
eu niciodata nu ma voi schimba.

Nu ne certam nciodata si-ti spun ca t iubesc
Tu esti cea care ma face tot timpu s-o doresc

Micutzo eu pe tine te iubesc
Esti singura persoana pe care o doresc
Si nu stiu eu sa-ti arata sentimenele mele
Ca daca ti le arat te vei juca cu ele

"Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa

- Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

-O vezi cum pleaca, cu ochii goi . Esti prea mândru sa o opresti . Crezând ca vine inapoi .

-Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde !

Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente!

-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt ;x

-Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri

- Insa unele`ntamplari te marcheaza pe viata.Unii nu vor sa le-accepte.altii pe seama lor invata

-E semn ca ceii ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara love struck

# Inainte sa plec vreau sa stii ceva:.arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n’are de cine

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Niciodata nu e prea tarziu ! Toate tre sa le-ncerci ; incearca-le pe viu ! Cand toti prefacutii se prefac ca stiu , ridica doar degetul mijlociu !

Chiar de-ar fi greu tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme , tot as glumi ! Pentru ca stii , viata e grea si lumea e rea . Cum as putea sa resist daca nu m-as purta asa ?

Adevarul costa scump , o sa-ti demonstrez … Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara , asta nu inseamna ca o sa dispara !

Tii minte ? incercai sa nu clipesti , fara nici-un regret o iubeai si la piept o strangeai , o simteai cu respira , cat de calma era si nu permiteai de nimic sa-i fie teama !

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte . Scopul : Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa ne reflecte !

Ei stiu sa schimbe copacul in trunchi ; ei vor sa auda cum ramuri frang , ei cred ca pot sa ma vada-n genunchi . Dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang !

Ai avut-o de mult dar acum n-o mai ai . Ai incercat sa o inlocuiesti , dar nu puteai caci o iubeai !

Nimeni n-a stiut cand a-nceput , nimeni cand s-a terminat , nimeni nu mi-a sus cand te-a durut , nimeni cand te-ai bucurat .

Ei care privesc , nu pot cuprinde in mintea lor nimic . De ce mai stau si ma alint ? De ce zambesc si ma prefac ca inteleg cand spui cuvinte dulci?

Despre femeie e mai bine sa nu stii tot , incearca sa nu-ti faci din asta o obsesie , ca de i-ai stii trecutul ai cadea-n depresie !

Vezi tu. timpul trece. Mi se rupe … stii ca mi se rupe INIMA . Sunt inofensiva dar gandul meu e criminal . Atat de natural denaturez cuvintele in timp real.

Numai pentru noi doi , timpul sa se opreasca intr-o joi si sa-l pacalim , Sa-I dam drumul din nou si o ia din loc doar cand o fi sa ne despartim !

Poate ca sunt lacrimi care m-au plouat si s-au uscat; poate sunt maini care ma stiau dar m-au uitat , dar eu , eu le-am iertat !

Vrei sa schimbi ceva , e bine sa incepi cu tine. Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni . intrebarile gresite duc la raspunsuri false , decizii proaste duc la decizii si mai proaste !

Nu stie nimeni de ce ai rezistat pana azi , stii ca vine o zi cand din nou ai sa cazi , dar ai ca mine , ingerii cu tine !

Nu-ti dori niciodata perfectiunea! Sigur ai defecte dupa care altii sunt innebuniti !

Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama , si crezi ca nu mai stii cine sunt , si crezi ca dragostea se destrama . Am fost atata timp fara tine , dar vremea trece oricum fara noi !

Ascunde-ti vorbele e timpul tau sa asculti ! ai vorbit prea mult in anii astia multi !

Asta-s eu,n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu`mi voi da ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat!

Cele mai inteligente minti,actioneaza inteligent.

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine...Dar incet,incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

Ador ca sunt atat de mica pe langa tine.Ador ca ma simt in siguranta langa tine.Ador fiecare atingere.Ador diminetile cu tine.Te ador pe tine!

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic.

"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"

Pot sustine ca incendiul iubirii nu va atinge stânca mea, si, chiar daca ar atinge-o, tot degeaba: piatra nu ia foc!

• Nu sunt perfecta . Am extrem de multe defecte . Dar nu am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Între noi stii , defectele sunt acceptate batting eyelashes , Între noi stii, nu vezi priviri arogante winking , Între noi totul se-mparte love struck !

Poate m-am schimbat ,poate m-am saturat , poate ca nu vreau sa aud , poate mi-e de ajuns , poate ce-a fost s-a dus si nu-mi pasa !

Si tu poti fi ranit de`o fata.Nu uita ca si baietii plang cateodata

# Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Cauta aici: http://www.statusuri.ro/

| Rallu_8961 a răspuns:

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Si ce daca ma port ca un copil?tu iubesti copilul asta

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

•Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase , mai bine spune-mi un adevar dureros . Te voi aprecia mai mult .

Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

Mai sty? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas.Tu tot cu ea in gand.

Orice s`ar intampLaa ` . noi intr-o zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Eu te-am avertizat sa ma tii aproape de tine.Acum realizezi ca ai pierdut un diamant cand tu erai ocupat sa culegi pietricele!

Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata,pentru ca tu ai lasat-o sa plece,si nu va mai fi nicicand o alta data;x

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!

|>| Ce?Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana?Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|

• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •

Spune-i stop cand te streseaza,spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga,sa simta ca traieste!Caci stii mai bine ca oricine...ea,intr-un sfarsit,tot se ridica...si zambeste!

Sa Faci DiferentSa Intre Alte Fete Si Fata Ta...Sa stii Ca Toate Te Vor...Dar Ele Nu Te IubeSc Ca ♥EA♥!

Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA

18."Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X

19.•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"

24.Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietzii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

"Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine"

"Eu iti spun tu nu intelegi [] Tu vrei sa ramai Eu vreau sa pleci [] Nu`ti vine sa crezi ca s`a terminat ?!Ai fost doar un capriciu.Si ti-am demonstrat [] !""

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Shi isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, aSta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie . Sincer , n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie .

Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe !

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Asha ca nu plange, revino`tzi in fire...Asha e in viata, unu` trece altu` vine,In fine!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine !

si stă în casă tristă plange dupa el,si doarme cu tricoul lui dar nu mai e la fel.

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu

Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa

Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Da,poate te-a iubit candva.[ ]. si poate nu de mult inca te iubea.[:X].dar tu pana acuma nu ai vruto.[ ].ai vrut pe altcineva.[ ].iar acum cand tu o vrei pe ea.[:X].nici nu se mai uita in directia ta[ ]

o vezi?nu e trista,chiar deloc,zambeste suav,are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine,dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

# Nu te Supara daK l'ai vazut Cu vreuna Vreodata .la draq fata u esti cea M'ai Importanta

D`abea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase . Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •

Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima

• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"

Copilu` din mine se tzine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X

"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e cea mai importanta!

""[] Semnez Scrisoarea De Adio Te Pup Si Pa'...N'am Sa Mai Apar Vreodata In Viata Ta!""

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care tre sa-i lasam sa plece

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Ar trebui sa stii mai clar ce vrei,el are de pierdut tu esti OK

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"
funditssa?batting eyelashes

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html