| Maria652Diana a întrebat:

As dori sa dau la un liceu cu profilul stiinte sociale, dar ce as putea devenii pe viitor daca fac acest profil.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza liceul ci facultatea. Desigur, iti va fi greu sa devi medic din moment ce nu o sa mai faci biologie si chimie din a 11-a, dar nu va fi imposibil. In fine, sa zicem ca te duci la o facultate ce are legatura cu profilul, atunci ai putea deveni psiholog, profesor, actor, avocat, jurnalist.

1 răspuns:
| Floryn9 a răspuns:

Poti sa devii psiholog.