| ByaOne a întrebat:

as dori sa ma ajutati cu cv... plac pe un baiat care stiu ca si el ma place dar nu stiu cum sa reactionez la comportamentul lui si as vrea sa ii dau de inteles ca-l plac dar nu prea stiu cum. va rog ajutati-ma! dau funda la toate raspunsurile:X

Răspuns Câştigător
| negat1ve a răspuns:

Limbajul corpului iti spune ceva? Priveste-l mereu in ochi si zambeste-i, incearca sa-l asculti cand vorbeste si nu il intrerupe. Joaca-te usor cu mana prin par vizibil, sau atinge-l cu diferite motive ( ia o scama de pe el sau aseaza-i gulerul ). Incearca sa-i dai sfaturi sau sa il sustii in ceva ce are de gand sa faca, lauda-l sau ureaza-i succes atunci trebuie. Fa tot ce ti-am spus un timp si daca nu cade in plasa sau nu coopereaza si el aceste lucruri, inseamna ca chiar nu este atras de tine si nici nu va putea fi. Eventual sa fii sigura ii spui ce simti pentru el si daca poate fi mai mult de o amicitie intre voi, dar asta cand simti ca nu mai ai sanse cu el si vezi ca el e tot neinteresat de tine. Daca esti sigur ca si el te place, atunci nu mai trebuie sa-l "cuceresti" de ce nu-i spui direct ce si cum? Hai sper ca te-am ajutat, multa bafta!

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Chestiile clasice, fluturatul din gene, razi la toate glumele lui, fii de acord cu el, sprijina-l intr-un conflict sau cand se contrazice cu cineva. Zambeste-i mult, uita-te la el, si cand se uita si el la tine muta-ti privirea.
Daca nu intelege si nu face primul pas, poate e timid si trebuie sa iei tu fraiele, spune-i pe facebook sau mess (daca nu ai tupeu), sau trage-l de maneca undeva sa fiti doar voi 2, cel putin sa nu fie in locuri unde multe persoane va cunosc (cum e la scoala), si spune-i ce simti. Sau poti trece direct la sarutat.e mai simplu ^^.
Eventual, poti ruga o prietena (buna) sa ii spuna ce simti.
O seara frumoasa!

| Dexter00 a răspuns:

Eu cred că cel mai bine este să-i spui că îl placi, dacă ești sigură că te place, dacă nu vrei să faci acest lucru, aratăi prin gesturi...dar cel mai bine ar fi să prinzi curaj și să-i spui...