| ℂʀɪstiղa a întrebat:

Buna,as dori sa va intreb ce este fericirea pentru voi?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Cristinahappy
Buna! pentru mine fericirea este fam care am cladit-o in cei 24 de ani de casnicie, cei doi ingerasi ai mei o fata si un baiat, sotul care imi este aproape de cate ori am probleme, mama si fratele care imi dau putere sa ma ridic de fiecare data, si nu in ultimu rand, mai nou, noul membru al fam mele viitorul ginere, asta pentru mine inseamna fericire, imi dau putere sa lupt cu boala sa fiu cat mai mult timp alaturi de ei si sa ma bucur de realizarile lor, ca fericirea mea sa fie completa, astept cu nerabdare sa ma vad bunicuta, dar nu au de gand...incacrying fiica si ginerele, vor sa isi termine studiile apoi cica mai discutamhee hee
O seara minunata sa aihappy

| RobbyPh a răspuns:

Buna pentru mine fericirea inseamna un sentiment foare drag dar nu prea aparut stiu ca am o varsta foarte vrageda dar nu prea sunt mereu fericit... Pentru fiecare om fericirea e alfel e cum s-a nascut el cum la dat Dumnezeu norocos sau ghinionist dar fiecare om este norocos. La tine fericirea este alfel la mine alfel la alti alfelhappy. Sper sa fi mereu fericita :*

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,fercirea poate fi asemanata cu sentimentul de implinire,atunci cand te simti implinita din toate punctele de vedere[profesional,sentimental etc]. Insa,dupa cum bine stim,viata nu e roz,ceea ce inseamna ca nu intotdeauna vom fi fericiti, vom trece si prin clipe mai grele, vom avea nevoie de curaj, insa, la final, soarele rasare pe strada tuturorhappy.Pa-pa!

| AndreChan a răspuns:

Buna, fericirea pentru mine este un sentiment pe care toti il intalnim rar avem impresia ca suntem fericiti tot timpul, de fapt ce inseamna pentru noi fericirea, viata asta este cu adevarat o fericire adica tot ce este in jurul nostru este o fericire daca o luam asa, toti ne numim rudele, iubitii, sotii, copiii chiar si prietenii fericiri ale vietii noastre, dar oare ei la randul lor ne numesc pe noi fericiri? nu se stie, acum nici nu ma mai mir ca orice e posibil, dar oare e posibil sa simti cu adevarat fericirea? dar oare fericirea se simte? sau noi ii dam nastere? acum nu vreau sa vorbesc ca un om care nu intelege termenul `fericire` dar sunt sincera nu NU inteleg termenul asta, inca nu am trait fericirea asta de care toata lumea vorbeste, adica nu am avut parte de oameni care sa imi fie alaturi, deci nu stiu cum este fericirea asta, pentru mine fericirea nu inseamna cadouri scumpe sau in alta categorie, copiii, sau sotul, inca nu am asa ceva deci nu stiu cum e, dar totusi cred ca aceasta fericire o voi descoperii atunci cand va fi nevoie si cand oamenii buni vor avea trecere si pe la mine, si ca sa fac asa o paranteza nici chiar iubitii de pana acum nu mi-au trezit sentimentul de fericire, deci pentru mine fericirea inseamna acel sentiment pe care rar il intalnesti cu adevarat, nu stiu poate ca in viitor mi se va schimba parerea asta cand voi ajunge sa am o casnicie, sau na nu stiu sa vedem ce ne imi rezerva viitorul! Cam asta a fost stiu ca a sunat ca un roman da mergebig grin

| chazz a răspuns:

Sa gasesc fata potrivita pentru. mine happyatat

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pentru mine, fericirea este unul din cele mai frumoase sentimente! Ea ma ajuta sa lupt pentru ceea ce imi doresc!
O zi buna!

| MissSummer a răspuns:

Fericirea e relative pentru fiecare dintre noi, si variaza atat de mult,''imbraca'' o multitudine de forme si culori, incat e greu sa-i dai o definitie fixa.Pentru mine fericirea sta in nimicuri, da am spus nimicuri, adica lucruri simple care pe moment pot parea o banalitate dar atunci cand mi le amintesc imi aduc multa buna dispozitie.Bineinteles sunt fericita de exemplu atunci cand am dus la bun sfarsit ceea ce mi-am propus si se vad roadele muncii mele, atunci cand imi petrec timpul intr-un mod placut alaturi de cei dragi mie... exemplele sunt prea multe pentru a putea fi trecute, dar in concluzie fericirea mea sta in frumusetea fiecarei zi, pentru ca mi-e imposibil ca macar un minut pe zi orice tristete neasteptata m-ar cuprinde sau orice eveniment tragic s-ar intampla sa nu am o secunda de fericire, sunt fericita pentru faptul ca traiesc. happy