| bubulinadulche a întrebat:

Aş dori sa vă întreb cu ce este diferit liceul din Romania cu cel din Spania, am 7 ani jumatate de când sunt la şcoala in Spania si trebuie sa ma întorc in țara. Credeți ca îmi va fi foartr greu? Cunoaşteti pe cineva care a trecut prin asta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Eu am trecut prin asta si nu mi-a fost atat de greu pe cat credeam. E diferenta de materii si de nivel. In Spania nivelul de scolarizare este mai mic decat cel de aici, probabil iti va fi mai dificil la inceput pana cand o sa intri in tema cu toata programa scolara.