| Noname21222 a întrebat:

As dori si eu un sfat : m.am saturat sa fiu singura mai mereu, as vrea sa am un iubit, ( am avut acu` cateva luni ). Parca sunt belestemta sa nu am si eu un iubit. M.am saturat de o asa soarta oh go on.

Răspuns Câştigător
| Brunette67 a răspuns:

Buna! Sentimentul acesta il am si eu uneori, in momentul de fata majoritatea prietenilor mei au iubite/iubiti si stiu că e foarte enervant să iesi afara cu ei si sa-i vezi pupandu-se si cu siguranta te vei simti in plus, dar intotdeuna va fi cineva care sa iti "deschida " ochisorii spunandu-ti că meriti mult mai mult. De ce nu acceptam asta si ne bucuram si asa de viata? Faptul că nu avem un baiat langa noi nu e o tragedie, asta e. Trebuie să fim independente, cu toate că uneori simtim nevoia să ne simtim iubite, apreciate etc. Dar să fim sincere, cate dintre noi prefera o relatie de umblutura cu un tip care nu ne atrage suficient si suntem cu el doar ca sa fie in loc de o relatie care să te faca fericita incat crezi că esti in al 9-lea cer? Iti spun eu, foarte putine. Te sfatuiesc ( că asta ai cerut ) să te aranjezi mereu, să fi o diva, să te comporti frumos ( cu cine merita bineinteles ) si să te bucuri de viata ta. Adică eu, la cei 14 ani ai mei asta fac laughing si ma simt super bine. Plus că e o vorba „Dumnezeu dă lucruri frumoase doar celor care stiu să astepte " asa că nu iti pierde speranta, va veni si printul pe cal alb, momentan are probleme cu calul, dar va veni! Carpe diem! Te pup :*

4 răspunsuri:
| FaraNume2 a răspuns:

Serios?! Asa eram si eu laughing))) Adica nu ma enerva faptul ca "nu aveam iubit" ci faptul ca atunci cand ieseam cu prietene ele venea cu iubitii lor laughing. si nah, te simti in plus parca... Da, la varsta adolescentei simti nevoia sa ai pe cineva alaturi, o persoana de sex opus, cu care sa poti vorbi despre orice.Nu dispera laughing nu o sa ramai singura, va veni si momentul in care vei gasi pe cineva potrivit pentru tine.Toate la timpul lor! big grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? In mod normal, fetele foarte tinere cred ca e sfarsitul lumii pentru ca nu au iubit. Dar nu e asa!
Esti frumoasa si isteata, esti tanara, ai timp! Toate ne-am simtit si am trecut prin ce treci tu acum.
Nu e nicio graba, un iubit ai doar daca iti place de el, nu doar de dragul de a spune ca ai unul.

| LastKisss a răspuns:

Stai linistita, toate la timpul lor. Eu iti propun urmatorul joc, el tine de spiritualitate si anume lasa timpul sa-ti rezolve aceasta problema, o sa vezi ca e foarte eficace daca il lasi sa-si faca treaba. Tu pana vine "domnul timp" in ajutor ocupa-te de lucruri mai serioase :*

| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Lasa timpu sa treca ca avarea ´´el´´ cindva incerca sa iti dai seama dc nu a mers relatia mai departe cine a facut greseala ..ca pe viitor sa fi mai sigura ca iti va tine mai mult relatia! Bafta