| dip1dip a întrebat:

As vrea pareri despre reteaua de socializare "Facebook". Care sunt avantajele si dezavantajele.Eu una consider ca vestitul "Facebook" nu este decat o expunere a ta. Postezi poze, videoclipuri si alte chestii si tanjesti dupa like'uri.

Insa vazandu-i pe toti ca au mi-am facut si eu cont.Sa-l sterg?

3 răspunsuri:
| MrSoapte a răspuns:

Parerea mea este ca Facebook, este o metoda de monitorizare!
Daca stai sa analizezi, din 10 persoane...8 posteaza zi de zi, unde sunt si ce fac! (ex: sunt la mall, sunt la cafea cu X si Y, mananc, fac mancare, etc)!
Daca vrei sa vezi ce-a facut o persoana, in ultimii 2 ani...intrii pe profilul ei de Facebook si te lamuresti!
Deci, e o porcarie!

| MyaEmy a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu sa stii ca te vei plictisi de facebook.Ai dreptate in absolut tot ce ai zis(sincer eu mi-am facut contul pentru ca m-au indemnat prietenii dar apoi l-am sters)Te sfatuiesc sa-l stergi(e spre binele tau).
Sper ca te-am ajutat happy

| Ayanaaa a răspuns:

Depinde de ceea ce consideri tu despre el. Sunt unii care ar muri fara facebook, altii care nu le place deloc.
Daca nu iti place de ce il mai ti?
Avantaje ar fi ca te cunoaste lumea mai bine, poti posta poze pentru care sa fi apreciata.
Facebook-ul e un site de socializare, fiecare isi da cu parerea la poze si poti iesi chiar in evidenta.
Poti intalni vechi prieteni, colegi, membri de familie, profesori.
Mai nou pe facebook se afla cam toate barfele laughing
Dezavantaje nu prea am gasit.
tot ce conteaza e sa-l folosesti cu masura.