| vladutgabriel77 a întrebat:

As vrea sa dau la un liceu cu profil stiinte sociale.Ma intrebam care sunt joburile care le voi avea daca termin liceul.

Răspuns Câştigător
| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Acest profil te pregateste in special pentru:
-Psihologie [psihopedagogie sau psihologie normala]
-Sociologie si Asistenta sociala
-Comunicare si relatii publice
Daca deviezi putin, poti da la :
Litere
Drept
Turism
Jurnalism
Limbi straine
Istorie
Geografie
Relatii internationale
etc.
O zi buna si succes pe mai departe!

5 răspunsuri:
| Anonim2938 a răspuns:

Poti da la Drept sau la ASEtongue pentru ca in clasele 10-11 faci economie parcathinking

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Anonim2938):

ASE cere si matematica si informatica, iar astea nu se fac la uman mai deloc. Si, si la mate -info se face economie in a11a.

| Anonim2938 a răspuns (pentru Dianaㄨ):

laughingvezi ca ASE cere economie.sora mea e la ASEtongue

| Dianaㄨ a răspuns (pentru Anonim2938):

Da, dar nu neglijeaza nici restul.Iar un an in + poti sa-l recuperezi cu meditatii.

| mixxjim a răspuns:

Deci concluzia la raspunsurile celorlalti ca raspuns la intrebarea ta este ca dupa liceu nu o sa ai vreo calificare deja, cum au cei de la mate-info sau de pe la economic sau comert, pentru ca faci din toate cate putin, nu te axezi pe ceva anume ca sa capeti si o calificare cat de cat. in rest, pentru facultate, e foarte adevarat ce ti-au raspuns ceilalti happy