| YangMin a întrebat:

As vrea sa interb daca imi puteti spune cum ar arata un meniu sanatos? Adica Dimineata:iaur, fructe... ceva de genul acesta.Va rog frumos, eu mananc tare nesanatos si am nevoie de cateva sfaturi.
DAU 2 FUNDiTIlove struck

4 răspunsuri:
| furtuna a răspuns:

Dimineata:lapte cald sau ceai + dulceata pe paine(sau clatite) La pranz: ceva ciorba+paine (de preferat neagra),sau sanwichuri+salata de legume. Seara:macare usoara, in general facuta in casa: supa, mancarica de fasole, mazare+carne, nu prajita. Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| emydaisy a răspuns:

Dimineata ceva usor de exemplu:un iaurt, un fruct, un suc natural sau lapte, ceai dulceata pe paine etc.La pranz:o ciorba sau salate(salatele sunt bune si dimineata).SI la cina:mazare cu carne supa etc sper ca te-am ajutat

| mituric a răspuns:

Meniu
Primavara
Dimineata: cacao cu lapte, unt cu gem.
Pranz: supa de legume, mazare, capsuni
Seara: salata de fructe, iaurt cu fructe.
Sfatul meu este sa incerci sa consumi intre mese cate un kiwi deoarece:
1) Protejeaza adn-ul
2)Imbunatatesc sanatatea inimi si a colonului (elimina riscul boli cardiovasculare)
3)Amelioreaza problemele respiratorii
4)Protejaza ochii impotriva degenerescentei maculare.
5)Reduc riscul de formare a cheagurilor de sange.
Deasemenea o salata de fructe este binevenita impreuna cu un suc de morcov (de preferat la storcotorul personal) datorita faptului beneficilor miraculoase impotriva ochilor.
Dar pentru o viata cat se poate de sanatoasa ai nevoie si de sport(macar 30 min de dimineata sunt binevenite).
Ps: observ ca fotografia ta de profil este cu vestiti actori koreeni.Ii iubesc si eu iti recomand jumong.In fine iti doresc bafta in urcarea scarii catre sanatate. happy Bafta!