| LittleAngel37 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o problema. In ultimul timp nu prea mai am timp sa fac nimic. Plec dimineata la 7 vin la 2 de la scoala si nu stiu cum fac dar nu am timp sa imi fac temele.Ati putea sa imi faceti si mie un fel de program dar sa nu includa calculatorul,pentru ca nu am voie sa intru, sa includa cititul si temele.
Mersi!

6 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Dupa ce termini orele, te duci acasa, mananci te odihnesti ca sa te poti concentra la teme, cam in jurul orei 4 sa zicem, iti iei caietele la rand si o iei usor fara nicio graba sa faci temele, tu iti cunosti profesorii si unde crezi ca te poate asculta iti citesti lectia de zi, nu strica sa o faci, daca raspunzi si esti activa la ore profesorii o sa observe ca iti dai interesul pentru ore, nu totul se rezuma la teme, pentru ca asta le poti rezolva si pe internet, demonstreaza-le ca esti in stare. parintii tai o sa fie mandrii. Sper ca te-am putut ajuta. O seara buna!

| Ruxandra15 a răspuns:

Pai uite eu plec la 11 vin seara la 7 si tot am timp pentru a termina toate temele. Apucate intai la matematica, romana acolo unde ai mai mult sau daca esti buna la matematica si ai timp incearca dupa ce ai ora sa iti faci tema in celelalte ore dar sa fi atenta si la ce ti se preda. Eu fac tema tot in ora de mate, sunt atenta la ora si ies si la table. La istorie, biologie invat cand profa face o pauza. Incearca sa iti faci temele cand ajungi acasa nu dupa pentru ca daca le faci dupa 4 iti piere chieful.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Pai dupa ce termini cursurile scolare, vi acasa, mananci, te schimbi si te odihnesti 2 ore. La ora 5 sau 6 te apuci de teme, iti iei caietele si te apuci incet de teme.
Daca ai facut lectie de literatura o citesti de 2-3 ori.
La scoala fi activa, ma refer la faptul ca atunci cand profesorul pune o intrebare si tu stii raspunsul nu ezita sa nu raspunzi si sa il ti pentru tine, spune tot ce sti.
Sper ca te-am ajutat!

| malina1111 a răspuns:

6:30 Scularea!
7:00 Plecarea!
14:00 intoarcerea!
14:50 Mananca ceva!
15:00 Apucate de teme!
Dupa ce iti termini temele fa-ti ghiozdanul si pregateste-ti hainele si incaltamintea dupa relaxeaza-te si uitate la un film sau vorbeste cu o persoana sau poti face ce doresti! Funda?

| ascovit a răspuns:

Noi sa iti facem programul? Scuza-ma, dar asta e o nebunie, noi nu avem de unde sti ce activitati ai tu zi de zi.
In plus, temele nu iti iau mai mult de doua ore. Nu ti-ar fi asa gre ca dupa ce vii de la scoala si mananc sa te apuci si de teme.
Daca nu ai timp, asa cum poti sta la pc/vorbind la telefon pana la ore tarzii, ai putea sta pana mai tarziu si facandu-ti temele.

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna. Pai cand ajungi te schimbi, mananci si poti sa mai stai jumatate de ora sa te odihnesti, asta daca nu esti prea obosita incat sa dormi vreo doua ora. Dupa asta, te apuci de invatat daca ai, daca nu doar de scris. Pana seara la 9-10 e imposibil sa nu termini si sa iti mai ramana si ceva timp pentru tine. Spor.