| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.deci sunt o fata care nu pana acum nu a avut prieten dar de la inceputul anului imi place de un baiat. avem f multe lucruri in comun dar el nu ma place ci imi zice in toate felurile.stiu ca m-a placut anul trecut dar eu vreau sa il uit dar nu pot.ma puteti ajuta? multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
| tu esti originalul nu copia a răspuns:

Pai fa-l sa regrete ca iti zice x, precum inbracate provocator si fal sa te iei in seama ca o fata e varsta ta
te sfatuiesc sa il faci sa se desparte de orce fata si sa se uite doar la tine
pooooooooop sper sa mearga... fundita de craciun \

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Il uiti usor cand iti va place alt baiat. Daca nu te place, nu are rost sa iti bati capul. Daca tu ai 13 ani, el are probabil mai putin de 15 si la varsta voastra totul e schimbator happy Tu iti vezi de ale tale, cu scoala, prietene, parinti si te prefaci ca el nu exista. Daca stai de vorba cu el sa fii civilizata si distanta, mai departe vezi tu.

| MikyMi a răspuns:

Pai de ce sa. l uiti? daca te-a placut ii clar ca mai simte ceva pentru tine. fa in asa fel sa-l cuceresti sdi sa fiti impreuna.de uitat nu cred ca il poti uita prea usor daca u zici ca il iubesti.cucereste-l e sfatul meu.

| butterfly95 a răspuns:

Nu cred ca noi putem sa te ajutam. E o chestie care depinde de tine. Cu timpul nu o sa-ti mai placa de el. Am patit-o si euhee hee

| andradeac a răspuns:

Cel mai bine e sa uiti de el daca iti vorbeste urat pentru ca nu meritawinkingmai bine acum decat mai tarziu...decat sa aveti o relatie si sa nu va intelegeti bine happy

| alecsa04 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti asa de mult la el si sa il eviti... eventual sa incerci sa cunosti persoane noi care sa te faca sa il uiti...succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te ajutam sa il uiti? pai cred ca il poti uita mai usor gasind pe altcineva, sa nu mai comunici cu el, si in rest, nu-i poti comanda inimii...nu te mai gandi la el, si daca nu ai avut prieten, cand iti vei face unul vezi sa fie pe masura asteptarilor talewinkingwinkingwinking