| xCookiieMonster a întrebat:

As vrea sa rad dar n-am de ce... spune-ti -mi si mie niste glume sau arata-mi niste videoclipuri super amuzantee :* Cel/Cea mai amuzant/a gluma sau videoclipuri primeste funda! restul` primiti vot big grin

Răspuns Câştigător
| cristynel95 a răspuns:

La tribunal, judecatorul:
- Si vreti sa sustineti ca atunci ati crezut ca portmoneul gasit va apartine?
- Portmoneul nu, dar bancnotele imi pareau cunoscute…

Definiii:
1)Fituica - Te uiti si câstigi.
2)Elevul chiulangiu - Tânãr si nelinistit.
3)Sedinta cu pãrintii - Întâlnire de gradul III.
4)Dupã sedintã -Spitalul de urgentã.
5)Caiet de tezã - Verdict: Crimã.
6)Sfârsitul orelor: Am întâlnit si români fericiti.
7)Cancelaria - Cafeneaua groazei.
8)Sala de clasã - Zona Crepuscularã.
9)Orele de fizicã - La limita imposibilui.
10)Diriginta - Xena, printesa rãzboinicã.
11)Dirigintele - Superman.
12)Catalogul - Adevãrul gol-golut.
13)Încheierea mediilor - Memorialul durerii.
14)Chiulul de la ore - Sport la minut.
15)Lucrarea de control - Albã-ca-zãpada.
16)Directorul scolii - Inamicul public nr. 1.
17)Seful clasei - Asasinul din umbrã.
18)Perioada tezei - Spionaj si contraspionaj.

Mare concurs: "cea mai ermetica masina". Vin cei de la Peugeot cu ultimul model. Comisia intreaba:
- Ati facut testul cu pisica?
- Nu, cum testul cu pisica?
- Nu-i nimic, il facem acum. Bagam o pisica inauntru... Dupa doua zile pisica moare, nu mai avea aer.
- Intr-adevar este ermetica. Vine ultimul model de BMW, comisia intreaba:
- Ati facut testul cu pisica?
- Nu, cum se face acest test?
- Bagam o pisica inauntru... Dupa o zi pisica moare. Nu mai avea aer. Este intr-adevar cea mai ermetica masina. Vin si cei de la Logan. Comisia intreaba:
- Ati facut testul cu pisica?
- Da!
- Si cum l-ati facut?
- Pai am bagat pisica inauntru si pe unde scotea capul, chituiam.

Un politist patrula noaptea prin oras si isi freca infrigurat mainile goale incercand sa si le incalzeasca. Un cetatean il intreaba:
- Domnule politist, de ce nu va bagati mainile in buzunare?
- Nu am loc de manusi...

3 răspunsuri:
| ralluca15lp a răspuns:

Un banc: Era Alba ca Zapada facea baie si piticii unul peste altul la geam iar cel de sus soptea in jos ce se intampla:
- Se dezbraca. Se dezbraca. Se dezbraca...
-Se spala. Se spala. Se spala...
-Se scoala. Si mie. Si mie...
Alt Banc: Era Bula vroia sa faca baie cu masa. masa la lasat dar i-a spus sa nu se bage sub apa. bula se baga sub apa si zice : mama ce padure mare ai! la fel si cu tata :tata ce sarpe mare ai. a 3a seara bula vrea sa doarma cu mama si tata. ei lau lasat dar iau spus sa nu se bage sub patura. dar lui bula ii era frig si s-a bagat sub patura si zice:mama! tata! a intrat sarpele in padure!
daca vrei mai multe bancuri intra pe fb pe papagali vorbitori
si filmulete: intra pe youtube si scrie :
- imi aduc aminte cand
-shakira parodie.
Hiu am scris cam mult. Fundabig grin?