| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu de ce unii isi bat joc de blonde si zic ca st,. proaste? ca in oftica pentru astia eu sunt blonda si mi-a iesit media 9.22 in primul semestru si daca sunteti nesiimtiti cu noi (doar pentru cei nesimtiti):de ce sunt bancurile cu blonde asa de scurte?:sa le inteleaga brunetele!(nu vreau sa jignesc p nimeni, da nu fiti rautaciosi)

Răspuns Câştigător
| DeeaLove4 a răspuns:

Buna scumpa mea:*

Unii oameni chair nu au ocupatie decat sa jigneasca si s faca glume pe seama celorlatisadsi nu este un lucru tocmai bun...in fineoh go on dk am lua in seama tot ce spun ceilalti desspre noi cred ca mmai bine de juma` de planeta s`ar simti complexatasaddar sincera sa fiu eu sunt satena si mi-as dori sa fiu blonda dar asta este fiecare are farmecul luihappymai ales blondele cand se dau cu un ruj roz inchis si daca mai au si parul lung arata bestial:Xasta este parerea meabig hug

Succes:*

4 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Tu ai perfecta dreptate, insa ca sa nu fi jicnita de cineva, pe tema blondelor, ei cand spun esti blonda! nu se refera la culoarea parului, ci la creier, iar daca chiar ai parul blond, vor avea o satisfactie mai mare de a te jicni in acest fel. Deoarece au gasit si ei niste replici de pe net invechite de cand veci laughing. Asa ca fi tu, si incearca sa nu gresesti in privinta barfelor, sau eu stiu, daca vei face un pas gresit, toata lumea iti va spune ce blonda esti, ei abia asteapta! Asa ca ai grija. Bafta! funda? happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii...faza cu blondele sunt un stereotip. Şi străinii spun despre români că sunt hoţi, dar ne simţim, tu sau eu, hoţ? Cel puţin, eu nu îmi amintesc niciodată să fi furat ceva cu intenţiethinking
Oricum, media şcolară contează prea puţin pentru a determina dacă cineva e prost sau deştept. Cunosc un tip care la examenul de capacitate a luat puţin peste cinci şi pe clasa a 12-a a luat locul doi la olimpiada naţională de mecatronică. Aceste lucruri sunt irelevante. Faptul că tu eşti aşa de revoltată pentru un simplu stereotip nu te ajută deloc în demonstrarea inteligenţei. Doar ia-le ca pe simple glume.
În fine, de ce eşti aşa de revoltată? Te simţi cumva? Dacă nu, ar trebui să râzi şi tu. Şi mie îmi plac bancurile cu ardeleni chiar dacă sunt de acolo happy

| andreeutzaa a răspuns:

Pai,unii oameni au tendinta de a judeca doar dupa aparente.Nu cred ca inteligenta se poate vedea prin culoarea de par sau cum te imbraci.Bine asta e doar, cum a mai spus cineva.un stereotip. Unica chestie de facut in legatura cu persoanele astea care judeca e indiferenta totala, pentru ca o persoana care nu trece peste aparente e o persoana prosta si superficiala.Tu te stii cum esti si nu trebuie sa te atinga jignirile din partea persoanelor cu un coeficient de inteligenta redus.Eu : o bruneta:*

NOname
| NOname a răspuns:

Mai inainte am dat un raspuns la o intrebare asemanatoare:
http://www.tpu.ro/......apta-dar/.
P.S. O blonda isteata mereu va sti sa rada la bancurile cu blonde, pentru ca nu se simte (proasta, usuratica, s.a.m.d.), plus, o doza de autoironie nu strica niciodata. Nu mai pune la suflet, daca n-ai de ce! Succes!