| SlowLikeSnow a întrebat:

Buna as vrea sa stiu riscurile daca ne apucam de fumat dar si ce se poate intampla dupa si apropo care sunt cele mai "usoare" mersi:*

3 răspunsuri:
| DMV a răspuns:

In calitate de fost fumator(8 ani) cred ca cel mai mare risc e stresul psihic: nu te poti lasa decat foarte greu. Celelalte riscuri gen "o sa devii impotent", "nu vei fii niciodata sanatos", "iti scurteaza viata", etc sunt prea putin importante fata de neuronii tocati prin fumat.

| ilovegreeneyes a răspuns:

Pai scrie pe pachet riscurile! eu te-as sfatui sa nu incepi sa fumezi! de ce vrei sa incepi sa fumezi?

| Psihiatra a răspuns:

Draga silent, sper ca nu te`ai apucat de fumat sau vrei sa te apucihappye un lucru rau din toate punctele de evedere... cel mai "usor" cum spui u este mirosul acela respingator; apoi unul din cele mai rele este faptul ca plamanii tai vor slabi, se vor usca si exista posibilitatea sa-ti ingreuneze respiratzia... cel mai rau lucru e ca`ti scurteaza viata(e un fapt dovedit)sper sa te fi ajutathappy