| geo_9160 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce inseamna cand ploua de ziua ta?

8 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Buna geo, cand se naste cineva intr-o vreme ploioasa inseamna ca de ziua lui va ploua la fel, asa am auzit.

| dadonexus a răspuns:

Nu inseamna nimic nu cred in nici un fel de superstitie sau chestii de genu asta nici in fantome sau spirite acum e decizia ta ce vrei sa crezi oricum nu este adevarat sau cand visezi ceva aiurea trebuie sa fii dezaxat sa crezi ca ba mori sau vine apocalipsa.

| Laura a răspuns:

Că au fost nori pe cer. Nu crezi?

| MademoiselleV a răspuns:

Nu înseamnă nimic, stai liniştit/ă, e o simplă întâmplare. O zi bună!

| deea00roxx a răspuns:

Salut! Acesta este un zimplu mit. Dar daca instram in lumea povestilor si a lucrurilor inreale si daca ne luam dupa traditiila tarii noastra ajungem la acele poveste uimitoare ale babelor care ne inconjoara. Unu dintre acestea este "ce inseamna daca ploua de ziua ta?". Acesta inseamna ca viata i se va schimba in bine ( sau daca e deja bine va fi mult mai bine). "Binele" in acest caz inseamna banii. Demult se spunea cu cat ploua mai multe de ziua da cu atat mai multi bani vei avea. Sau nu se refera numai la bani ( banii sunt un lucru material) dar "binele" mai poate fi si un lucru sufletesc cum ar fi o placere mare sau mai putin rau in viata ta... Eu am o prietena care in fiecare an la ziua ei ploua cu tunete. Si nu pot sa zic ca o duce foarte extra bine, dar mereu e foarte fericita, mereu cu zambetul pe buze si cateodata are foarte mult noroc. Deci concluzia e ca e bine sa ploaie de ziua ta.

| naoko a răspuns:

Salut.Nu este nimic, doar ca astia cu norocu si nu stiu-ce spun ca daca ploua de ziua ta o sa fii trista pana la anul viitor. Funda?
P.S. Sa nu crezi asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic... e o zi ca oricare alta, se poate intampla orice.

| loveechocolate a răspuns:

Buna Geoo! daca ploua la ziua ta inseamnaa ca o sa ai noroc in toate! sper ca te-am ajutatkiss