| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu si eu daca atunci cand mergi la ginecolog cu unul din parinti( in cazul in care esti minor )acel parinte sta langa tine sau intr=o alta camera?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi rugat sa stea pe hol, dar medicul e obligat sa o anunte despre fiecare manevra si despre rezulatele investigatiei.

| PauLa.M a răspuns:

Daca tu vrei sa iasa pentru ca iti e rusine de mama/tata te va astepta pe hol, ulterior medicul ii va comunica ce e cu tine.
asa a fost la mine...am rugat o pe mama sa iasa, a iesit si cand s a terminat consultatia i am zis sa intre. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, poti sa o rogi pe mama sa nu intre cu tine. Ii spui ca esti te descurci, si nu mai esti copil sa te tina de mana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand am fost cu mama ...mama a stat cu mine in aceea camera straight face ...adica in principiu sta cu u... dar poti sa ii spui k nu vrei sa stea q u happy