| Melissa20 a întrebat:

As vrea sa stiu un lucru legat de gaurile in urechi. Eu am 3 si ma tenteaza sa imi bag unul sus in cartilaj.Nu am treaba cu durerea insa sunt curioasa daca cumva ma voi plictisi se poate reface la loc? Funda!happy

Răspuns Câştigător
| AliiB a răspuns:

Buna! Si eu mi-am facut anul trecut gaura in cartilaj, si durerea m-a tinut pana la 2 luni. Nu, nu am facut infectie, ci mi s-a vindecat mai greu.
In fine, sincer...eu mi-am tinut cercelul cam un jum. de an si dupa aceea m-am saturat si l-am scos...si asa cam in 2-3 luni mi s-a inchis gaura.
Sincera sa fiu, ma tenteaza din nou sa-mi fac gaura in cartilaj, dar durerea aceea ce ma tine pana la 2 luni ma omoaraaa. straight face

2 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să îți faci, eu te sfatuiesc să lași mai mult de o săptămână pentru a se usca gaura ca să schimbi cercelul.
Am pățit-o pe pielea mea, mi sau infectat toate găurelele.
Dacă te vei plictisi, poți să dai jos.
Se va reface găurile în maxim o lună, acum depinde și cât timp îl vei purta.
Eu am găurelele de 2 ani, și se astupă cam în 2 săptămâni.
Încă nu m-am plictisit de ele.
Dacă vrei să mai vorbim pe tema asta dă-mi un mesaj privat cu Id-ul tău de Messenger.

Toate cele bune!happy

| AnnnaMarrria a răspuns:

Buna!
din pacate nu se face la loc!
ramane acolo!
poate dupa ani...stati fara oierc-ul in ureche sa se astupe foarte putin!
a avut verisoara mea, si apoi vroia sa scape de ea, dar a ramas acolo!
mai bine nu o face!