| DanielaDumitrescu99 a întrebat:

As vrea sa strang niste bani de buzunar si m-am gandit ca as putea imparti pliante. Problema e ca nu stiu daca pot imparti pliante la 12 ani. Daca pot, atunci unde gasesc un asemenea loc de munca? (Sunt din Pitesti). Puteti sa imi mai dati metode de a castiga bani?

1 răspuns:
| vRaz a răspuns:

Nu prea ai cum sa castigi bani la 12 ani. Adica, eu la 12 ani mergeam prin vecini si ii ajutam cu treburile prin curte, sau curatenie. Doar asa poti castiga cativa banuti, nu foarte multi oricum. In ziua de azi nu are lumea bani, e foarte greu. Nu iti permite legea sa muncesti la 12 ani, tie sau oricui altcuiva. Ajuta-ti parintii sau vecinii. E singura sansa tongue Sper ca te-am ajutat happy