| SpectralSong a întrebat:

Buna happy as vrea sa va cer un sfat. mie imi place de un baiat. sunt cu el. ii place de mine. da ma cheama afara si mama zice cu cine vrei sa mergi afara si eu tot zic ca cu colegele mele. si de fapt ma duc cu el. cum sa-i zic mamei mele ca-mi place de el? si ca sunt cu el. mama e putin dificila. FUNDITA:*

6 răspunsuri:
| Bubuletu a răspuns:

Cati ani ai? In fine. Poți sa ii spui: uite, mama, eu te iubesc foarte mult si de aceea nu vreau sa te mint. Mă înțeleg foarte bine cu,,, X" si de aceea am vrea sa ne cunoaștem mai bine, așa ca, dacă vei fi la fel de buna ca pana acum, am dori sa ieșim in... De asemeni, ii poți spune cat de mult contează părerea ei pentru tine si ii poți duce si ceva dulce sau o floare. Dar sa nu para ca vrei sa o lingusesti. Sper ca te-am ajutat!

| Bubuletu a răspuns:

Apropo, toate mamele sunt dificile...winking si chiar te înțeleg

| MiniHeart a răspuns:

Crede`ma eu am trecut prin aceeasi fazabig grin Si pana la urma i-am spus mamei cum sta treababig grin Cand vorbiti las'o intr-un fel sa asculte, sau spune`i asahappy Oricat de dificila e tot va intelegebatting eyelashes Sau cere`i un sfat, legat de baieti sau ceva de genu` si te va intreba singurahee hee Succes:*

| miky6895 a răspuns:

Aceas problema am si eu. Nu stiu daca iti este de folos sfatul meu dar eu cand vreau sa abordez probleme mai delicate de genul acesteia astept pana ea este intr-o stare buna si ii spun tot. De obicei imi da dreptate daca este intr-o dispozitie buna.winkingwinking

| VladL a răspuns:

In privinta asta zii lu maicata ca e ceva normal sa te simti atrasa de baieti la varsta asta, si intreaba "dar tu cand ai avut prima oara prieten" sa vezi ca zice ca a avut cand era de seama ta.sunt nou pe aici si nu ma prea pricep la raspunsuri...scuze daca nu e bunlaughing