| o_fata_dulce:* a întrebat:

Buna as vrea sa va rog sa ma ajutati...imi place un baiat si lui ii place de mine dar are prietena, si e cu ea de mult timp, dar imi spune ca daca e cu mine inseamna ca nu o iubeste, ce sa cred eu? ce sa fac? ajutati-ma sfaturi, va rog, dau fundita celor care ma inteleg si da un sfat bun.multumesc

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu am inteles... ii place de tine si?

| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca e corect fata de partener sa renunti la relatia anterioara daca iti doresti o relatie noua cu el. E destul de greu sa traiesti o relatie in 3, pentru ca asta inseamna sa nu renunti la fosta si sa vrei o relatie si cu altcineva. El nici macar nu ti-a dat de inteles ca ar renunta la ea pentru tine. Te iubeste pe tine dar traieste cu amandoua? Cum vine asta? Ii spui ca daca tine la tine renunta la ea si sa te caute. Sa il intrebi de ce mai sta cu ea daca nu o iubeste? Chiar sunt foarte curios. Ce motiv poate invoca. Nu are niciunul plauzibil. Nu pastrezi relatia cu fosta vie decat daca mai simti ceva pentru ea. Altfel ai renunta fara probleme si nu te-ai uita in urma. Sunt anumite situatii in care sunt in urma ani buni de relatie si inca mai tii la fostul partener desi v-ati despartit. Iti este greu sa treci mai departe. Dar se poate in acest caz sa tii la o persoana aparuta din senin in viata ta si chiar sa iti doresti o relatie. In acel moment esti confuz si e gre sa fii inteles. Dar nu e cazul lui. El a spus ca nu o iubeste. Deci e doar un profitor. Asa vad eu situatia. Nu merita nimic.

| bibydraguta a răspuns:

A deci esti cu el ca nu ai specificat.nu stiu e o treaba nasoala eu una nu as putea sa fiu pe locul 2. spune-i asa daca chiar ma iubesti despartete de ea si daca se desparte inseaman ca te iubeste asa cum spune. dar imi pare rau sa iti spun nu cred ca se va desparti de cealalata asa usor tine la ea nu au timp impreuna si nu e asa usor sa te desparti dupa o relatie asa lunga.incearca sa faci cum ti-am spus spune-i sa fie doar cu tine si daca face acest lucru inceamna ca te iubeste daca nu si esti pe locul2 inseamna ca ii place sa se joace cu fetele parerea mea. sper ca ti-am fost de folos

| Lulu_8513 a răspuns:

Cred ca este putin nehotarat. te place pe tine dar totusi este cu ea.cred ca ar trebui sa vorbesti serios cu el si sa te asiguri ca te place cu adevarat si nu se joaca cu amandoua!
Dupa ce ai verificat asta si esti sigura de sentimentele lui poate ar trebui sa ii mai acorzi putin timp. daca este de mult timp cu actuala iubita poate ii este mai greu sa rupa relatia. Oricum ar fi trebuie sa ai putina rabdare si totul se va rezolva!:*