| sexybomba a întrebat:

BUNA as vrea sa va roog sa-mi spuneti si mie metode de razbunare pe un baiat care ma ranit. dar el mia sp ca niciodata nu va suferi pentru mine.eu am suferit destul si vreau sa o simta si el pe pielea lui...va rooog dati-mi rasp si mie dau fundita la cel mai bun rasp

5 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Daca nu simte absoluth nimic pentru tine va fi foarte grew sa il ranesti.si styy vorba aia...razbunarea e arma prostului, dar totusi. opusul dragosteai nu este ura ci indiferentza.deci fii indiferenta cu el si nu-i mai arata ca ai suferit pentru el

| BellsC a răspuns:

Ai putea incerca sa-l faci gelos cu un alt baiat sa-i arati ca `l iubesti mai mult decat pe el.Fii indiferenta si nu`i mai da niciun fel de atentie. O sa `i para raw ca te-a pierdut:*

| keo_8294 a răspuns:

YoO as spune sa nu mai incerci sa te razbuni. e o pierdere d timp.Asa gandeam sh yoO inainte dr am realizat ca cel c renunta primul e mai inteligent. Sti c va face el in timp c uh iti pierzi timpul pretios gasind metode de razbunare? iti sp tot yoO isi va trai viata bucurandu-se la MAXIM de ea. Fa si tu la fel si arata-i ca nu te mai intereseaza si ca pentru tine el e un "NIMIC". Asta il va deranja nu o sa-i plac ca nu mai e in centrul atentiei.

Sper ca te-am fost de ajutor:*:*

papa

| Razvan a răspuns:

Se spune ca atunci cand te razbuni sapi doua morminte. Mi-a luat ceva timp pana am inteles pe deplin sensul acestui proverb chinezesc.Normal inspiratia m-a lovit in timpul orei de matematica.Ca ii sapi lui mormantul e una. Dar ca ti-l sapi tie e cu totul altceva. Odata cu aceasta razbunare ingropi fortat tot trecutul.Si stii care trecut? Da, acel trecut frumos cand totul era bine.Si nu e pacat sa ucizi acele frumoase amintiri pentru a incerca sa te razbuni? Razbunarea este rezultatul unei lungi lupte interioare a unui suflet chinuit.Si care e primul gand care iti trece prin gand cand constanti asta?"Saraca de ea". Nu e umilitor sa inspiri mila in locul in care candva inspirai dragoste? Gandeste-tewinking

| TrustNoOne a răspuns:

Sincer eu caut de multa vreme un raspuns la intrebarea asta si adevarul e ca nimeni nu poate sa-ti raspunda pe plac...ci doar aceleasi sfaturi "ignora, las` ca trece timpul" nu te poate ajuta nimeni