| RoCkeRitZaa a întrebat:

happy. as vrea si eu niste sfaturi. deci. un baiat ma place mereu imi spune asta, zice ca is frumoasa etc...si eu nu stiu cum sa ii spun ca il plac. cand i-am spus odata a zis ca glumesc dar eu vb serios si nu stiu ce sa fac big grin va rog ajutati-ma happy pentru cel mai bun sfat dau fundita tongue:X

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Spune`i ca vorbesti serios.si daca mai zice inca o data ca nu te crede, ii zici ca te superi pe el, sau thinking saruta`l

| pengu a răspuns:

Buna.
Cand va mai intalniti, fi serioasa, ia-l la o parte (daca sunteti mai multi) si spune-i ca vrei sa discuti un pic serios. Explica-i cu aceiasi seriozitate ca iti place de el si daca spune iar ca glumesti insista putin, dar fi mai apropiata de el si uita-te la fata, ochii lui. Ar trebui sa isi dea seama ca esti serioasa. Daca nu, ori face pe clovnul si nu vrea sa mergeti mai departe de atat, ori are o mare problema thinking tongue kiddin' :d
oricum, bafta tongue :*

| ReadyToHelp a răspuns:

Vorbeste cu el serios sh zii dintr-o data ca nu glemesti si spune-i ce simti sh tu pentru el sh acolo deja vei vedea ce va fi. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ii spune.
Fa si tu ce face el laughing. Complementeaza-l. " Vai ce tricou cool ai "
Isi va da el seama. Il poti invita undeva si daca refuza sau spune ca are treaba ( fara " poate peste cateva zile " ) spune-i ca glumeai cu el.